Регулювання велосипеда і підготовка до виїзду

Регулювання велосипеда і підготовка до виїзду

Не багато початківці велосипедисти знають, що свого залізного коня необхідно не просто придбати, але ще й грамотно відрегулювати для того, щоб параметри велосипеда ідеально підходили під зріст і вагу самого велосипедиста. Найчастіше, більшість сучасних байкерів приділяють досить багато часу регулюванню велосипеда, але часто із-за незнання, як правильно це зробити, погіршують зручність і комфорт. У сьогоднішній статті ми з Вами поговоримо про те, як правильно, а головне самостійно регулювати велосипед під свої параметри.


Регулювання велосипеда по зростанню байкера


1. Висота сідла


Висота сідла відіграє величезну роль у забезпеченні комфортної їзди на велосипеді. Тому, даним параметром необхідно приділити велику увагу. Багато фахівців стверджують, що сідло велосипеда необхідно підняти настільки, щоб нога байкера могла дістати п'ятою до педалі при її нижньому положенні. Варто відзначити, що також важливо регулювати сідло у взутті, в якій велосипедист буде постійно кататися. Бажано, звичайно, придбати спеціальні зручні кросівки, в яких велосипедист буде постійно кататися. У разі, якщо сідло відрегулювати занадто низько, то м'язи ніг будуть завжди відчувати велике навантаження, з-за чого ноги будуть постійно втомлюватися. У тому випадку, якщо встановити сідло занадто високо, то природно ноги не будуть діставати педалі, а також при неправильній їзді сильно страждають м'язи спини, які так само як і в попередньому випадку будуть відчувати колосальні навантаження, з-за чого велосипед може перекошувати. Більш того, багато фахівців відзначають, що неправильно підібрана висота сідла загрожує появи величезної кількості травм, що багато в чому іноді навіть заважає не просто долати дистанцію, але і зробити неправильну посадку під час заїзду. Тому, важливо знати, як самостійно та швидко відрегулювати сідло в домашніх умовах.


Для того, щоб самостійно встановити сідло велосипеда на потрібну Вам висоту, необхідно викрутити болт в подседельном вузлі рами (у деяких моделей велосипедів потрібно відкручувати ексцентрик), в такому випадку, в руках велосипедиста виявиться сідло зі спеціальним прикрученим до нього штирем. Зазначу, що даний штир дуже часто має потенційний ризик, іржавіти з-за чого він не зможе вільно переміщатися в підсідельної труби, в таких випадках часто використовують спеціальну змазку, для установки штиря назад. Також не варто забувати про те, що коли ви витягнете підсідельний штир, в трубі може виявитися велика кількість мастила, її необхідно буде витерти.


В кінцевому підсумку, велосипедисту залишається лише знайти необхідне положення сідла і встановити його назад. Варто звернути увагу на те, що у багатьох моделей велосипеда, категорично не рекомендується підсідельний штир висувати вище, ніж напис на трубі. Після установки штиря, потрібно зафіксувати його закручуванням болта або ексцентрика.


2. Нахил сідла


Нахил сідла відіграє величезну роль у правильній їзді на велосипеді, оскільки занадто перекошене сідло не просто буде являти собою досить незручну позицію, але і негативно буде впливати на м'язи спини під час їзди, тому цим параметром також потрібно приділити увагу. Найчастіше, сідло встановлюють горизонтально відносно землі, і, здавалося б, немає нічого простіше, ніхто навіть не звертає на це уваги, але тут є свої нюанси. В даний час, професійні велосипедисти або просто досвідчені байкери часто починають експериментувати при установці сідла, існує безліч різних і щодо безпечних для здоров'я велосипедиста методів, які можуть підійти кожному з нас, але при цьому необхідно пам'ятати, що всім новачкам підійде класичний метод, установки сідла рівне. У тому випадку, якщо передня частина сідла дуже сильно піднята, то це може зробити негативний вплив на сам процес їзди, - в такому випадку у велосипедиста буде виникати відчуття завалювання тому при швидкій їзді. Точно також відбудеться й у випадку, якщо сідло сильно нахилене вниз. Природно, як вже було сказано, великий перекіс сідла викликає дискомфорт під час їзди тому краще всього буде встановити сідло класичним методом, і поки велосипедист не набереться досвіду в їзді, не експериментувати.


Для того, щоб правильно і самостійно встановити положення сідла, потрібно трохи послабити механізм затиску, який знаходиться в подседельном штирі, а саме відкрутити гвинт або гайку, встановлюючи при цьому сідло в прийнятне для велосипедиста положення. У кінцевому підсумку, після регулювання сідла, всі болти необхідно підкрутити, затиснути за допомогою спеціальних інструментів. Також, іноді доводиться використовувати накидні або ріжкові ключі для гайок, але для сідла з болтовим кріпленням достатньо буде застосувати шестигранний ключ.


3. Регулювання вперед-назад (зміщення)


Не всі навіть досвідчені велосипедисти знають, що регулювання сідла з боку в бік, найчастіше обмежується кількома сантиметрами, але при цьому, навіть при таких невеликих можливостях регулювання, необхідно робити все максимально правильно, щоб уникнути помилок. Професійні байкери радять при регулюванні сідла в горизонтальному положенні звернути увагу на відстань від ліктя до кінчиків пальців, якщо міряти сідло при його установці. В такому випадку, ця відстань повинна перевищувати відстань від носка сідла до винесення керма. Опис методу установки сідла був описаний вище, тут також використовується той же принцип дії. Варто відзначити, що після кожної регулювання, велосипедист зобов'язаний перевірити, чи добре закручений замок, що знаходиться в подседельном штирі. Все тому, що після кожної подібної установки сідла, велосипедист може забути докласти достатньо зусиль, щоб сідло не разбалтывалось, при цьому, сідло, звичайно ж встановлюється і прикручується досить жорстко, але час їзди болти і гайки можуть поступово ослабнути і відкрутитися. Варто відзначити, що якщо відразу ж не закрутити жорстко болти, то існує ризик псування спеціальної насічки, яка знаходиться під сідлом, з-за чого, пізніше велосипедист просто не зможе закручувати болти в принципі.


Як правильно встановити кермо велосипеда


1. Регулювання висоти


Як і у випадку з сідлом, установка керма велосипеда також відіграє величезну роль під час їзди, оскільки неправильне регулювання керма може негативно вплинути на здоров'я людини, тому важливо знати, як відрегулювати цей параметр правильно в домашніх умовах. В основному, висота керма залежить від тієї посадки, в якій ви збираєтеся їздити. У тому випадку, якщо підняти кермо занадто високо, то кожен велосипедист буде відчувати велике навантаження при в'їзді на році, а у випадку занадто низького встановленого керма, велосипедисту ставати складно, керувати велосипедом під час руху. Існує певні рекомендовані норми установки керма для всіх. Наприклад, при їзді по дорогах з автомобілями, досвідчені фахівці рекомендують тримати спину велосипедиста під кутом приблизно в 30 градусів до вертикалі. А ось для проведення звичайних прогулянкових поїздок по рівній дорозі, рекомендується спину тримати під кутом 45-60/60-90 градусів. Більше того, приблизно таких самих рекомендацій, як в останньому випадку 60-90 градусів, рекомендується дотримуватися літнім людям і маленьким діткам. Оскільки при такому нахилі спини під час їзди на велосипеді, спина не буде сильно навантажувати, а їзда здасться більш комфортним і легким.


Для велосипедів шосейного типу посадка повинна бути нижчою, ніж у іншого велотранспорту. Варто також зазначити, що, на жаль, не всі сучасні велосипеди дозволяють самостійне виконання регулювання байка у великих межах. Наприклад, на велосипедах без різьбовими керманичами колонками, кермо, можливо, підняти тільки на кілька міліметрів, не більше, а ось зменшити його висоту практично не можна, без застосування спеціального виносу іншого типу. При цьому, більшість велосипедів звичайно мають можливість регулювання керма, але теж ненабагато, приблизно виноску керма можна зробити на 25-35 міліметрів. Також, для того, щоб самостійно підняти і опустити кермо, велосипедисту необхідно відкрутити болт винесення керма за допомогою шестигранного ключа, після чого відрегулювати потрібну висоту і затягнути болт виносу. При цьому, знову ж таки, найкраще буде перевірити жорсткої болта, щоб він не був дуже ослаблений, оскільки це може призвести до негативних наслідків.


2. Центрування керма


Для того, щоб центровать кермо, необхідно звернути увагу на позначки центру, які розташовані на кермі. Найчастіше, виробники велосипедів вже самостійно і правильно встановлюють центр керма, особливо у випадках, якщо мітки кріплення керма відсутні або просто приховані. Але також існують і нюанси, іноді, виробники китайських велосипедів можуть встановити дані мітки неправильно (це легко помітити, просто подивившись на кермо). В такому випадку, можна самостійно центровать кермо за допомогою рулетки.


3. Центрування переднього колеса відносно керма.


Для того, щоб швидко центровать переднє колесо, необхідно велосипедисту послабити кріплення керма, а переднє колесо поставити між ніг (кермо велосипеда повинен бути обличчям до вас). Після чого, необхідно просто відрегулювати центр колеса, встановивши його перпендикулярно по відношенню до керма.


Як правильно перевірити справність байка перед виїздом


1. Перевіряємо гальма


Для того, щоб самостійно перевірити гальмівну систему, необхідно прокрутити обидва колеса при відпущених гальмах. Важливо знати, що самі гальмівні колодки не повинні бути розташовані на відстані більш ніж 1-3 міліметри від обода, а також вони повинні розташовуватися всією площиною близько до обідді. При цьому, якщо колодки стосуються покришки або знаходяться нижче обода, їх необхідно відрегулювати.


Далі необхідно перевірити роботу рукояток гальм, які потрібно кілька разів натиснути і відпустити, при цьому гальма повинні миттєво працювати. Більш того, дані рукоятки не повинні сильно впиратися до ручки керма або западати. Це легко перевірити при їх натисканні, у разі неправильної установки рукояток, вони будуть важко повертатися у вихідне положення при їх натисканні. При цьому потрібно звернути увагу на твердість або м'якість натискання, ці показники не повинні бути занадто важкими або легкими при натисканні рукоятки. В іншому випадку, необхідно рукоятки трохи підтягнути.


2. Перевірка на наявність люфтів і не закручених болтів


При перевірці на справність велосипеда, важливо завжди звертати увагу на жорсткість закріплення всіх його деталей. Наприклад, необхідно переконатися в жорсткості керма при виносі, коли рульова колонка не має спеціального люфту. Колеса також повинні бути добре закріплені у вилках, щоб вони не вискакували з кріплення під час їзди. Для цього достатньо трохи прокрутити колеса і перевірити їх встановлення у вилках. Важливо також звернути увагу на кріплення подседельного штиря в трубі рами, щоб він був досить затиснутий.


2. Налаштуйте перемикачі передач


Перемикачі передач кожен велосипедист налаштовує під себе, при цьому необхідно переконатися в плавності та жорсткості їх роботи.


4. Перевірте тиск в шинах і стан покришок


Важливим фактором при їзді на велосипеді, є тиск в шинах, яке можна відрегулювати за допомогою спеціальних міток на боковині покришці, дана мітка показує рекомендований тиск. При цьому, фахівці рекомендують не накачувати шини вище даної позначки, оскільки в цьому випадку повітря в покришці буде занадто багато, з-за чого колесо при їзді може просто луснути, а це є дуже травма небезпечним фактором. Варто відзначити, що високий тиск в шинах відмінно підходить для їзди на твердих поверхнях, а от низький тиск часто використовують при їзді по снігу або сухому піску. Також, фахівці рекомендують використовувати спеціальний насос з манометром, завдяки якому, велосипедист не зможе допустити помилок при накачуванні шин. Важливо також подивитися на стан самих покришок, які при тривалому їх використанні мають властивість деформуватися, в таких випадках краще всього замінити їх, інакше вони все одно довго не прослужать.


5. Аксесуари


На сьогоднішній день, існує величезна кількість найрізноманітніших аксесуарів для велосипедів, які також потребують постійного огляді перед їздою. Наприклад, якщо велосипедист використовує спеціальні освітлювальні прилади, для їзди в нічний час доби, то звичайно ж, необхідно буде перед їздою перевірити справність світловідбивачів і рівень заряду батарей.


Якщо ви хочете придбати якісний і надійний велосипед іноземного виробника за найвигіднішими цінами в Україні, то прямо зараз переходити на сторінки нашого інтернет-магазину, де спеціально для Вас зібрано величезну кількість аксесуарів і велосипедів кращих європейських виробників.

4138