Як вибрати санки

Як вибрати санки

Хто ж з нас у дитинстві не любив проводити зимовий період, катаючись на санках у пагорбах за містом? Абсолютно кожна дитина завжди намагався зробити своїми руками або ж придбати справжні зимові сани, для того, щоб в подальшому всі 3 місяці зими проводити час на вулиці з іншими хлопцями. Але зазначу, що раніше санки були однотипними, у них не було спеціального керма пересування, різних аксесуарів тому вибір був невеликий. Але в сучасному світі, щоб придбати санки необхідно ознайомитися з багатьма чинниками, оскільки тепер, зимові сани є досить популярним і різно класовим пристроєм. Саме тому, сьогодні ми з Вами навчимося самостійно вибирати зимові санки для проведення часу в холодну пору року.


Види саней


Звичайні санки – являють собою суцільну контракцію для пересування по сніговій або крижаній поверхні. Зазначу, що звичайні сани, не мають додаткових вузьких полозів, оскільки їх функцію виконує частина днища. Такі сани часто мають невеликі габарити і вага, що багато в чому забезпечує зручність в пересуванні і зберігання їх у домашніх умовах. Даний агрегат відмінно підійде абсолютно будь-якій дитині будь-якого віку. Але звичайно ж, такі сани на відміну від сучасних їх аналогів, позбавлені різних зручностей, наприклад амортизації, що іноді заподіює дискомфорт під час спуску з гори. Але при цьому, санки даного типу мають невелику ціну і доступні абсолютно для кожного з батьків.


Санки-полозки – трохи видозмінена конструкція першого типу, що складається з м'якого сидіння, і двох міцних вузьких полозів. Така конструкція дозволяє поліпшити амортизацію під час спуску з пагорба. Також, завдяки зручним боковим ручкам, дитина буде відчувати себе на такому агрегату більш впевнено, ніж у першому варіанті. До недоліків можна віднести не саме зручне і комфортне сидіння, що все-одно буде доставляти дискомфорт під час довгого спуску, особливо, якщо наїхати на камінь під час руху.


Снігокат – одне з найпопулярніших засобів пересування для катання з гори, оскільки на відміну від двох попередніх варіантів, має дуже зручний кермо (передня лижа з рульовим керуванням). Типовий снігокат має три (санчата), на відміну від двох, які у санях використовували постійно. Завдяки рульового управління, кожна дитина зможе варіювати на сніговій місцевості самостійно і з великим інтересом. Також, м'яке і зручне сидіння, що забезпечує комфортну їзду на тривалий час. Варто також відзначити, що хоч снігокат і є одним з найбільш часто придбаних пристроїв, але все одно є досить небезпечним, оскільки може розігнатися до великої швидкості, коли будь-який поворот може скинути дитини з конструкції. Тому фахівці не рекомендують купувати снігокати для дітей молодше п'яти років.


Ледянка – звичайний лист пластмаси в певній формі. Даний пристрій є самим простим у конструкції прототипом класичних саней, призначене для спуску з пагорба в сніжний період часу. Цікавий факт, ледянку найчастіше купують дорослі люди, оскільки сама конструкція не має обмежень у вазі, що дозволяє навіть дорослій людині прокотитися з пагорба і відчути смак дитинства. До достоїнств агрегату можна віднести його комфортабельність, компактність і низьку вартість. З недоліків природно погана амортизація (вона повністю відсутня), а також відсутність управління під час руху. Більше того, така конструкція не призначена для пересування на нерівній поверхні, оскільки підвищується ризик поломки пристрою. Існує також різновид льодянки, а саме пластмасова тарілка з двома спеціальними ручками.


Тюбінг – різновид саней, який представляє собою надувний жорсткий бублик з поглибленим зручним сидінням посередині. Даний агрегат спеціально виготовляється з жорсткого і стійкого до морозів матеріалу. Також, даний вид пересування підходить як для дітей, так і для дорослих людей, оскільки дозволяє випробувати важкі навантаження. При використанні тюбінга, доросла людина може досягти великої швидкості під час руху тому такі сани часто застосовують на крутих і великих горах для спуску. До плюсів можна віднести хорошу амортизацію для пересування по нерівній поверхні. Більше того, така конструкція є більш безпечною при зіткненнях, на відміну від аналогів, оскільки при ударі тюбінг зможе отпружинить і забезпечити м'якість падіння. Також, висока комфортабельність дозволить переміщати (в здутому вигляді) даний агрегат досить легко і швидко. До мінусів можна віднести очевидна відсутність системи гальмування і досить серйозну чутливість до проколів.


Варто також згадати про те, що сани можуть бути абсолютно нетрадиційного виду та форми. Існують спеціальні сани-трансформери, які дозволяють складатися і розкладатися або ж регулювати розмір, під самої дитини. Але такі конструкції не набрали належну популярність, з-за чого, їх можна зустріти досить рідко в сучасному світі.


Конструкція


Складна – представляє собою наявність спеціальних механізмів, які дозволяють складати і розкладати санки для поліпшення їх комфортабельності. Така конструкція дозволить зберігати санки абсолютно в будь-якому місці в квартирі або будинку, оскільки не займе багато часу. До недоліків такого типу конструкції можна віднести надійність, такі санки мають цілий ряд найрізноманітніших рухомих сполук, що скорочує термін їх експлуатації в рази, на відміну від класичних саней.


Кермо – виготовлений у вигляді круглого керма, велосипедного керма або ж штурвала. Відзначається, що на санях з вбудованим кермом, абсолютно будь-якій дитині буде цікавіше і комфортніше їздити, що не дозволяє провести час з комфортом, але і забезпечує хорошу безпеку під час руху.


Гальма – зроблений у вигляді упору, який під час його застосування опускається на сніг і суттєво гальмує під час руху. В даний час, абсолютно будь сани можуть мати навіть два спеціальних гальма, але головне, що гальма в основному може виконувати й другу функцію, а саме – управління. Існує на санках така система гальмування, при якій сани можуть повертатися. Природно, при наявності гальма, дитина буде відчувати себе безпечніше під час їзди, оскільки такий агрегат використовується як опора для будь-якої дитини.


Ремені – чергове дуже зручний і корисний засіб для підвищення безпеки під час їзди на санях. Найчастіше, такий аксесуар застосовують для маленьких діток, щоб при спуску з пагорба не отримали травму.


Задня ручка (ручка-штовхач) – найчастіше використовується в санях для дорослих людей. Такий пристрій найчастіше розташоване перед сидячим людиною, що дозволяє штовхати сани при цьому, не нахиляючись назад.


Ручка для тримання – найчастіше використовується в санях, в яких відсутня кермо. Даний пристрій дозволяє забезпечити безпеку під час руху і запобігти небажане падіння дитини з санок.


Буксирний шнур – довгий шнур з додатковою ручкою, який дозволяє тягнути сани за собою під час перевезення дитини або ж якого-небудь матеріалу в зимовий період часу.


Протиковзке сидіння – досить рідкісний у наш час аксесуар, який дозволяє сидіння знизити ковзання і забезпечити жорсткість.


Спинка – спинка забезпечує жорстку і зручну опору для спини, що багато в чому підвищує безпеку під час катання з гори. Варто зазначити, що існують спеціальні, занадто високі санки, які найчастіше застосовуються для їзди маленьким діткам, щоб батьки могли вести сани перед собою. Санки з такою спинкою, не рекомендується використовувати на крутих і великих горах, тобто при їзді на високій швидкості, оскільки вважається вкрай небезпечно.


Матеріал виготовлення


Конструкція


Метал (алюміній) – являє собою один із самих міцних і надійних матеріалів при виготовленні саней. Зазначу, що метал природно є не самим легким матеріалом, тому такі сани вважаються менш комфортабельними під час їх транспортування. Більш того, при довгому час на холоді, метал має властивість охолоджуватися до низьких температур, що при торканні його може забезпечити травму. При цьому, не можна сказати, що сани можуть бути виготовлені виключно з металу, оскільки в будь-якому випадку, сидіння та інші елементи найчастіше виготовляються з дерева, тканини або пластика.


Пластик – один з найпоширеніших матеріалів при виготовленні саней, найчастіше його застосовують для економії коштів, оскільки сама пластмаса є досить дешевою на відміну від того ж металу. Але, такі сани будуть менш міцними на відміну від металевих, особливо складно пересуватися в таких санях по нерівній поверхні. При цьому, пластик ще після тривалої експлуатації більш схильна до різних ушкоджень, у випадках, коли такі сани застосовують для їзди по нерівній місцевості.


Дерево – застосовують досить рідко в сучасному світі, але все одно використовують для виготовлення саней в старовинному стилі. Найчастіше, самим міцним і твердим деревом для виготовлення корпусу санок є бук, а ось полози робляться вже з інших матеріалів, включаючи сталь. Звичайно, сани виконані з дерева мають гарний дизайн і не охолоджуються на холоді, але при цьому є менш безпечними, оскільки завжди зростає ризик їх поломки. Більш того, сани з дерева потребують постійного догляду, що багато в чому забирає достатню кількість часу, особливо, якщо використовувати їх щодня протягом всієї зими.


Метал і пластик – являє собою універсальний і комбінований тип санок, де рама і полози виготовляються з металу, а сидіння та інші аксесуари – з пластика. Також, аналогом такої конструкції є метал і дерево, принцип той же.


Важливо відзначити, що при катанні з гори, найчастіше використовують пластикові або ж надувні санчата, так як вони дозволяють розігнати велику швидкість, а от для їзди по рівній поверхні, частіше використовують дерев'яні або металеві.


Сидіння - виготовляють даний аксесуар найчастіше з дерева або пластику. Такі сидіння є досить жорсткими під час їзди, але приємні на дотик. Для того, щоб уникнути великої жорсткості, найчастіше, батьки прикріплюють м'яку подушку або матрац до сидіння, щоб дитина під час їзди міг відчувати себе комфортно.


Кількість місць


Звичайно, класичний варіант санок передбачений для однієї людини, але в сучасному світі набирають величезну популярність сани з двома сидіннями. Найчастіше, такий агрегат корисний для батьків і дітей, оскільки дозволяє їм проводити час разом. Але для використання двомісних саней батькам і дитині, необхідно пам'ятати, що їх сукупна вага не повинен перевищувати максимально розраховану навантаження на певній моделі саней.


Максимальне навантаження


Кожна окрема модель санок має певну рекомендовану навантаження, щоб уникнути різних несправностей під час руху на санках. Такий показник найчастіше визначається від віку і ваги їздця.


Як правильно вибирати санки


Багато сучасні фахівці знають, що є певний ряд хитрощів під час покупки, які завжди можна використовувати для придбання зручних і комфортних санок, а саме:


1. Дощечки на санках краще всього купувати поперечні, таке розташування дозволить класти на них спеціальний матрац для забезпечення м'якості, а також не дозволить даного матрацу зісковзувати під час їзди.

2. Якщо ви збираєтеся придбати сани маленькій дитині, то кращим варіантом для вас стане покупка саней з високою спинкою, наявністю ременів безпеки, підлокітниками і великим місцем для розташування ніг. Такі санки в рази збільшать безпеку дитини під час їзди зі схилів.

3. Рекомендується придбати санчата з ручкою-штовхачем, яка не просто дозволить батькам контролювати малюка в санях, але і забезпечить хороший захист від вітру під час руху.

4. Важливо завжди звертати увагу на матеріал з якого виготовляються вподобані вам сани, оскільки найчастіше люди абсолютно не звертають на цей параметр уваги, а потім скаржаться, що їх агрегат прослужить зовсім небагато.


Якщо Ви хочете придбати якісні і надійні санки, то негайно переходьте на сторінки нашого сайту. У нашому інтернет-магазині, кожен бажаючий зможе придбати собі хороші санки іноземного виробника та додаткові аксесуари до них за найвигіднішими цінами в Україні.

2769