Як вибрати палиці для лиж

Як вибрати палиці для лиж

Палиці для лиж – це спеціальний спортивний інвентар, який служить для підтримки рівноваги під час їзди на лижах. Виготовляють такі палиці з древка, ручок, петлі для руки, лапок і наконечника.


Які бувають лижні палиці


Гірськолижні – такі палиці природно найчастіше використовуються спортсменами в гірськолижному спорті, вони застосовуються як для відштовхування під час старту в заїзді, так і для утримання рівноваги при виконанні поворотів. На даний момент, існують прямі види даного інвентарю, а також спеціальні, вигнуті. Зазначу, що вигнуті лижні палиці часто використовуються для виконання швидкісних спусків і слалому.


Для бігових лиж – такий вид палиць дозволяє відштовхуватися спортсмену при русі для розгону великій швидкості, зокрема мова йде виключно про прямі палицях. Більш того, наочним прикладом може послужити біатлон, де лижники застосовують такий інструмент.


Телескопічні - один з найрідкісніших типів палиць для лиж, які представляють собою складаний інвентар. Багато в чому, такі палиці для лиж найчастіше використовуються альпіністами, а також їх можна зустріти в гірськолижному спорті при проведенні фрірайду і скітурі. Основною відмінністю від інших видів є їх мобільність і звичайно ж регулювання, завдяки якій той же альпініст може без будь-яких зусиль переносити інвентар тривалий час. В основному, довжина регулюється в межах від 110 до 145 сантиметрів. При цьому, варто відзначити, що такі палиці мають невелику жорсткість, в порівнянні зі своїми аналогами.


Матеріал древка


Алюмінієвий сплав вважаються одними з самих надійних та міцних палиць, які виготовлені з алюмінієвого сплаву, але при цьому мають великий мінус – вони досить важкі і їх набагато складніше переносити, ніж пластикові. Варто також звернути вашу увагу на те, що сучасні гірськолижники все частіше стали відходити від даного матеріалу через його ваги і незручності в транспортуванні, тому його можна зустріти досить рідко. Більш того, на відміну від пластмасових аналогів, такі палиці при серйозному падінні не поламаються, максимум, що з ними може статися, - вони погнуться.


Склопластикові палиці зазвичай (Fiber Glass) – дуже легкий вид палиць для їзди на лижах, при цьому такий інвентар вважається одним з найбільш легкодоступних в плані ціни. В основному, їх можуть використовувати як новачки в гірськолижному спорті, так і професіонали своєї справи. Більш того, при виборі лижних палів, в спорт-магазині новачкові найчастіше порадять саме даний інвентар.


Вуглепластикові (Carbon) – являють собою найлегший вид лижних палок, а також поєднують в собі хорошу амортизацію при їзді на великих швидкостях, що багато в чому робить їзду спортсмена дуже комфортним і легким. Зазначу, що в основному, такі палиці дуже дорогі, порівняно з попередніми варіантами, при цьому їх дуже часто використовують саме професійні гірськолижники.


Композит – комбінація скло - і вуглепластика. Вважаються самим універсальними видами гірськолижних палиць, оскільки мають невелику, середню ціну, а також середній рівень міцності. Багато в чому, їх використовують як любителі так і професіонали.


Ручка


Ручка на гірськолижних палицях грає величезну роль при виборі інвентарю, оскільки є основним елементом в конструкції даного виду палиць. Найчастіше, виготовляють такі ручки саме зі шкіри, пластику або пробки. Більш того, якщо ви тільки почали освоювати всі тонкощі гірськолижного спорту, то зверніть увагу на те, що новачки найчастіше використовують саме пластмасові ручки, оскільки всі моделі для любителів виготовляють ручки саме з пластмаси. А от професійні гірськолижники використовують моделі палиць з більш дорогих матеріалів, таких як пробки і шкіри. Варто також звернути увагу на те, то при покупці палиць для лиж, людина повинна підібрати такий інвентар, який буде дозволяти йому зручно обхоплювати ручки без будь-яких ковзних моментів. Саме тому, багато професійних спортсменів приділяють, величезну увагу вибору гірськолижних палиць. При цьому, найчастіше, новачкові краще буде придбати саме ручки з анатомічною формою, де розпікають спеціальні виїмки під пальці. Тут потрібно зауважити, що рукоятки для жінок і дітей мають укорочену довжину.


Петля для ручки


Спочатку необхідно визначитися, для чого потрібна петля для ручки. В основному, петля дозволяє послабити навантаження на руки, при цьому сама ручка буде спиратися на петлю, а не на рукоятку. Такий хитрий спосіб дозволяє послабити навантаження саме на м'язи рук, що багато в чому запобігає цілий ряд найрізноманітніших потенційних травм рук в гірськолижному спорті. Більше того, кожен спортсмен помітить, що саме петля дозволяє не тільки комфортно розташовувати руку на рукоятці, але і контролювати весь процес руху під час їзди на лижах. Матеріалом, з якого виготовляють петлі для ручок, є або шкіра, або синтетичні шкірозамінник. Звичайно ж, другий варіант є більш дешевим і має трохи менше корисних властивостей, як наприклад та ж шкіра. Варто відзначити, що досвідчені та професійні гірськолижники рекомендують придбати такі петлі для ручки, які дозволяють відстібатися від палиці. Все тому, що такий хитрих хід, дозволяє не отримати додаткову травму руки, при падіннях лижника на великих швидкостях.


Лапка (розетка)


Лапка – являє собою інструмент, що нагадує кільце, яке насаджується на нижню частину палиці. Застосовують лапки для того, щоб під час руху по пухкому снігу гірськолижна палиця не провалювалася в сніг. В даному випадку, найпоширенішими лапками є ті, що виготовлені з пластмаси. В цілому, лапки мають діаметр в залежності від поверхні, по якій гірськолижник збирається кататися. В основному, для щільної поверхні використовуються лапки діаметром 4-5 сантиметрів, а на пухкому снігу – 10 сантиметрів. При цьому, існує самий універсальний і оптимальний вид лапок, який використовується в більшості випадків, це лапки діаметром 7-8 сантиметрів.


Наконечник


Наконечник на лижних палицях був виготовлений для підтримки фіксації уколу на твердому снігу або льоду. В основному, такий інвентар роблять із сталі, хоча це один з найдешевших варіантів, найчастіше, професіонали використовують наконечники з твердих сплавів (титану або карбід вольфраму).


Також, наконечники для палиць діляться на три основні форми, а саме;

• Конус – така форма зустрічається рідко, оскільки вважається найбільш травмонебезпечною, тому використовується тільки досвідченими любителями активного відпочинку взимку.

* Зворотний конус-вважається самим універсальним і популярним варіантом, оскільки на відміну від конуса, більш безпечний у використанні.

• "Зубчаста коронка" - застосовується найчастіше під час катання по крижаним схилом.


Що стосується дитячих наконечників для лижних палиць, то їх виготовляють з пластику та інших неметалевих матеріалів для забезпечення безпеки дитини.


Довжина


Палиці для лиж мають різну довжину, все залежить від індивідуальних особливостей людини, а саме про його зростання, тому існує певна формула розрахунку довжини палиці виходячи із зростання, а саме: зростання людини мінус 20-30 см (для бігових лиж) і мінус 40-50 см (для гірських лиж). Використовуючи таку формулу, кожен охочих підібрати собі новенький інвентар отримає найоптимальнішу і зручну для нього довжину палиці для лиж.


Варто відзначити, що при виборі даного інвентарю варто звертати увагу на комфортність і зручність при використанні, якщо палиця абсолютно не дозволяє лижникові відчувати себе комфортно, то її необхідно замінити на більш підходящий варіант.


Виробник


При купівлі якісної і надійної палиці для лиж, гірськолижник повинен звертати увагу на свій комфорт під час використання інвентарю, це варто запам'ятати. Оскільки бувають випадки, коли навіть досвідчені спортсмени абсолютно неправильно підбирали гірськолижний інвентар, а потім в процесі їзди отримували серйозні травми, саме тому до даного критерію варто віднестися максимально серйозно.


На сьогоднішній день, хоч і гірськолижний спорт став набирати величезну популярність серед молоді, але від цього виробників інвентарю для заняття спортом в зимовий період часу не стало більше. При цьому, сьогодні дуже складно знайти якісного виробника, але ми все-таки розповімо вам про кількох дуже популярних і гідних виробників інвентарю. Варто зазначити, що в тому випадку, якщо ви тільки починаєте займатися активним видом спорту, і тільки вирішили стати на лижі, а при цьому не маєте вага більше 75 кілограм, то вам підійде палиці дешевих виробників, які виготовляються із скловолокна. Пізніше, коли лижник вже має безпосередній великий досвід в їзді на лижах, йому варто обирати палиці виходячи зі свого зросту і ваги, у найбільш популярних виробників, а таких, як: Fischer, Head, Rossignol, Atomic, Elan, Fizan, Leki, Line Skis. Варто відзначити, що ми перерахували вам найпопулярніші і якісні марки виробників гірськолижного інвентарю, тому при покупці лиж найкраще буде вибрати з перерахованих вище виробників. І останнє на що варто звернути увагу це на те, що ті палиці для лиж, які виготовляються зі скловолокна, є дешевшим варіантом, а ті, що виробляються з вуглепластика – дорожче.


Якщо ви не знаєте де придбати якісний і надійний товар для заняття гірськолижним спортом, то прямо зараз переходити на сторінки нашого інтернет-магазину. На нашому сайті кожен охочий зможе придбати якісний товар авторитетних іноземних виробників за найвигіднішими цінами в Україні.

335