Як підібрати гірськолижні палиці

Як підібрати гірськолижні палиці

У сьогоднішній статті я розповім вам про те, як правильно і найкраще підбирати гірськолижні палиці, для заняття гірськолижним спортом. Не багато знають, що гірськолижні палиці відіграють величезну роль при покупці самих лиж, а все тому, що від якості і матеріалу палиць залежить зручність їзди на лижах.

Отже, гірськолижні палиці насамперед призначені для полегшення виконання поворотів під час їзди на лижах, але при цьому, багато недосвідчені любителі активного відпочинку абсолютно ігнорують даний інвентар, і часто просто не вміють ними користуватися. Більш того, дані палиці не просто дозволяють спритно маневрувати під час руху, але дозволяють з легкістю підтримувати рівновагу під час апрес-скі.

В даний час, гірськолижні палиці мають найрізноманітнішу довжину, з різними загинами і різними діаметрами кілець, - це пов'язано з тим, що в 21 столітті гірськолижний спорт вийшов на новий рівень, і як правило, вже охоплює безліч найнезвичайніших методів їзди на лижах. При цьому, гірськолижні палиці були створені як для жінок і чоловіків, так і для дітей, тому, перш за все важливо навчитися вибирати палиці по довжині. На що і слід звернути увагу в процесі покупки лиж.

Матеріал

Алюмінієві, - палиці з алюмінію не є самим міцним інвентарем, оскільки сам по собі даний матеріал вважає досить крихким, але варто зауважити, що палиці з алюмінію мають невелику вагу і при належному догляді прослужить спортсмену не один рік. Зазначимо, що в процесі зносу, такі палиці починають потихеньку змінюватися в формі, тобто деформуватися, а вже потім, через невеликий проміжок часу можуть при сильному ударі або тиску поламатися.

Композитні-являють собою дуже крихкими через свої властивості. При цьому, багато досвідчені спортсмени відзначали, що такі палиці не будуть псуватися з плином часу, але у випадках серйозного удару, відразу ламаються.

Склопластик і вуглепластик — вважаються найдешевшими, від того і крихкими, ламаються при навіть самих несерйозних ударах.

Які палиці існують для заняття спортом

У даний момент серед спортсменів можна зустріти тих лижників, які використовують дивні на перший погляд вигнуті палиці. Зазначимо, що такої дивної форми палиці користуються величезною популярністю серед практично всіх спортсменів в гірськолижному спорті, оскільки вони часто застосовуються для подолання швидкісного спуску або слалому-гіганта. У даних змаганнях необхідно лижникам розвивати дуже великі швидкості. Тому, для того, щоб знизити опір снігу під час швидкісного розгону, спортсмени використовують вигнуті палиці. Більш того, при швидкісному спуску, лижники повинні якомога менше чинити опір вітру, через що одягаються в спеціальні супер ковзання костюми. Варто також звернути вашу увагу на те, що вигнуті палиці являють собою не просто вигнутість по кривій, а саме вигнутість йде відразу у трьох площинах.

З чого складаються палиці

Стандартні гірськолижні палиці складаються з чотирьох частин, а саме: рукоятки, щоб можна було тримати палицю, наконечника, щоб колоти сніг, кільця, щоб палиця не змогла провалитися в сніг і стрижня, який служить своєрідним з'єднувальним елементом, що серед всіх чотирьох частин.

Таким чином, при купівлі лиж, початківець спортсмен повинен звернути пильну увагу на довжину палиць, оскільки із-за неправильно підібраною довжини, лижник просто не зможе правильно і повноцінно утримувати рівновагу і робити повороти. Для того, щоб визначити правильну довжину палиць яка вам необхідно, слід прийти в магазин в лижних черевиках, встати на них тримаючи в руках палиці вістрям вгору. При цьому, необхідно подивитися на рукоять палиці, повинна стосуватися. Якщо при цьому ваше передпліччя і плече утворюють майже прямий кут, то довжина обрана правильно. В іншому випадку вибирайте палицю коротше або достовірніше.

Що потрібно знати при роботі з палицями

Для тих, хто ще тільки починає освоювати гірськолижний спорт і вперше стає на лижі, є декілька корисних рекомендацій при роботі з палицями. Наприклад, кожен досвідчений лижник знає, що на схилі гори завжди слід протягувати руку в так званий темляк (це петля від рукоятки), для того, щоб у вас ніяк не вдалося втратити палицю і втратити її в дорозі. Також, важливо знати про те, що якщо ви втрачаєте хоч якусь частину палиці, наприклад те ж кільце, то його відразу ж необхідно замінити, оскільки те ж кільце допомагає утримати палицю під час їзди, коли вона буде ударятися про нерівності траси.

Зростання лижника рекомендована довжина

140-145 см 100 см

147-152 см 105 см

155-160 см 110 см

162-165 см 115 см

167-172 см 120 см

175-180 см 125 см

182-187 см 130 см

190 см 135 см

Ну, а на цьому, стаття добігає кінця, сподіваюся, що матеріали з нашого сайту допоможуть початківцям гірськолижникам отримати відповіді на багато питань. Також, не забувайте, що придбати якісний і надійний інвентар для заняття гірськолижним спортом ви можете на сторінках нашого інтернет магазину за найвигіднішими цінами в Україні.

595