Які існую гірські лижі і для яких цілей призначені

Які існую гірські лижі і для яких цілей призначені

Після того, як початківці гірськолижники більш-менш освоїли техніку їзди на гірських лижах, вони, як правило, розуміють, наскільки захоплюється дане заняття і просто не можуть, не задуматися про поліпшення своєї техніки їзди. Тому, як правильно новачки не просто збираються освоїти новий вид їзди, але і придбати новенькі якісні гірські лижі, які дозволять їм почати займатися зовсім іншою технікою катання. Варто зазначити, що в даному випадку, багато початківці лижники помилково вважають, що можна придбати лижі «крутіше», ніж були у них, але справа тут зовсім в іншому, в гірськолижному спорті, не існує такого визначення як «лижі по крутіше». Тут же важливо вказати на те, що природно, виробники гірських лиж постійно намагаються винайти нову модель, яка багато в чому красивіше і міцніше, ніж попередні, наприклад брендові виробники стоять на ряд вище, ніж ті ж китайські. Все інше, абсолютно не має під собою жодних підстав вважатися «крутіше», оскільки все залежить від умов їзди і навичок спортсмена. Також природно слід додати, що на сьогоднішній день існує величезна кількість дисциплін, пов'язаних з певною технікою їзди на лижах.


Основна проблема в даному випадку полягає саме в тому, що навіть ті ж універсальні лижі являють собою стандартну конструкцію, що багато в чому не дозволить спортсмену займатися конкретною дисципліною. Тому, тут випливає висновок про те, що чим краще і простіше лижа призначена для певної дисципліни, тим гірше її використовувати для виконання інших завдань в гірськолижному спорті.


Природно, що професійне заняття гірськолижним спортом, стосовно спортсменів певних напрямів у даному спорті позбавляє їх від складного вибору, оскільки вони використовують певні лижі для тієї, чи іншої дисципліни. Ну, а починаючому гірськолижникові слід якомога краще ознайомитися з усіма видами катання на лижах, щоб віддати свою перевагу певному напрямку, як правило, це зробити досить складно.


Варто звернути вашу увагу на те, що абсолютно всі лижі діляться на три основних класи:


• Спортивні гірські лижі

• Туристичні гірські лижі

• Спеціальні гірські лижі


Тут також буде не зайвим звернути свою пильну увагу саме на спортивні професійні лижі, для того, щоб дати нашим читачам повне уявлення про гірськолижному відпочинку, оскільки не всі відразу ж можуть правильно зрозуміти, що собою являє конструкція лиж для професійного спорту. В даному випадку, професійні спортсмени, як мінімум заробляють таким видом діяльності собі гроші, які вони отримують від реклами гірськолижного інвентарю або ж спонсорів. Тут також не варто вважати, що кар'єра професійного гірськолижника являє собою досить легке заняття, оскільки в такого спортсмена існує ціла команда фахівців, які не просто стежать за його зовнішнім виглядом і станом організму, а саме готують спортсмена для участі в різноманітних змаганнях. Тому, такий спортсмен зобов'язаний виконувати певний план дій, займатися своєї діяльності протягом 24-х годин на добу, дотримуватися дієти та багато іншого.


Саме тому, лижі, виготовлені для професійного спорту, являють собою досить унікальну конструкцію, відповідно через це вони і відносяться до спортивних типів. В першу чергу, такі лижі мають специфічну геометрію загальної конструкції і вони виготовлені із спеціальних матеріалів, зміст яких залежить знову-таки від дисциплін, де наприклад спортсмену необхідно мати можливість розвивати величезну швидкість на швидкісному спуску або ж входити в круті повороти. Тут же важливо зазначити, що комфорт і задоволення від такого заняття багато в чому є не самим головним пріоритетом, оскільки для будь-якого професійного спортсмена важливий результат змагань, а не задоволення отримане під час їзди, як наприклад у любителів цього виду спорту.


Тому, ті ж спортивні лижі, якщо порівнювати їх з тим же універсальними, являють собою просто масу відмінностей, оскільки в даному випадку, в лижах важливі характеристики за досягнення того чи іншого результату. Тобто ви зможете на професійних лижах виконувати певні функції, але на всі сто відсотків, а в універсальних лижах не передбачена певна спрямованість. Таким чином, варто підсумувати, що гірські спортивні лижі спочатку виробляються для дуже серйозних і досвідчених спортсменів, які мають справжню професійну техніку їзди. Оскільки будь-який такий спортсмен присвячує даному заняттю величезну кількість часу, і намагається завжди працювати на результат, як вже було сказано вище.


Звичайно, не багато новачків знають, наскільки серйозно професійні спортсмени ставляться до свого виду діяльності, оскільки в таких умовах дуже страшно допустити хоч найменшу помилку. Наприклад, якщо під час швидкісного спуску лижник помилиться хоч на кілька градусів з підйомом задника, то під час повороту може статися непередбачене і спортсмен просто впаде і зашкодить собі що-небудь, тому в такому спорті в першу чергу увагу варто приділяти техніці їзди і знати всі, абсолютно всі нюанси. При цьому, навіть з часом буде лижнику дуже складно виробити в собі почуття їзди на лижах, щоб можна було коригувати свої лижі в потрібному напрямку і правильно підбирати градус під час того ж підйому. На такий навик у людей йде кілька років, якщо не більше.


Таким чином, при занять гірськолижним спортом, все що стосується техніки їзди необхідно обов'язково враховувати, особливо, якщо ви збираєтеся придбати якісні гірські лижі для занять певної дисципліни. Тут варто відзначити, що ви в будь-якому разі зможете купити лижі, але чи вийде у вас на них правильно їздити, буде залежати тільки від техніки володіння інвентарем.

Звичайно, в даному випадку, можна знайти і певні компроміси, наприклад, ряд багатьох виробників випускають спеціальні універсальні лижі. Вважається, що такі лижі виготовлені з невеликою різницею від спортивних. Вони дозволяють молодим спортсменам не допускати ряд найрізноманітніших технічних помилок, що багато в чому спрощує заняття гірськолижним спортом для новачків, але все одно, навіть якщо ставати на такі лижі, необхідно все одно мати хоча б самі базові навички їзди і техніку. Навіть незважаючи на всі свої позитивні сторони брендових універсальних лиж, навіть досвідчений спортсмен не зможе на них добитися великих успіхів в певних дисциплінах, оскільки спеціалізовані лижи все одно мають ряд переваг перед універсальними. Тому, купуючи подібні лижі, необхідно знати, що якихось професійних досягнень вам навряд чи вдасться добитися, але якщо ви тільки освоюєте гірськолижний спорт, то такий інвентар відмінно підійде вам. Але все одно, при цьому постарайтеся приділяти спорту якомога більше часу для того, щоб удосконалити свою техніку катання. Бо якщо ви будете займатися даним видом діяльності тільки, наприклад в зимовий період часу, то вам навряд чи вдасться отримати більше досвіду, тільки, напевно зможете вдосталь насолодитися таким заняттям і все.


Туристичні лижі, призначені для любителів, також поділяються на кілька певних класів по навички їзди, а саме:


• Лижі для непрофесійних спортсменів

* Гірські лижі класу " експерт"

• Лижі для прогресуючих лижників

• Гірські лижі для початківців


Отже, почнемо з лиж для непрофесійних спортсменів, в даному випадку такий інвентар може підійти далеко не всім, тому перед їх покупкою слід добре обміркувати своє рішення. І також, слід розібратися, для чого такі лижі призначені і чому такий варіант може підійти не всім.

Даний вид лиж призначений в першу чергу для тих лижників, які мають дуже технічні навички їзди, наприклад райдери. Варто відзначити, що навіть ті ж самі райдеру часто просто працюють виключно зі спонсорами, а у випадках, якщо і не працюють, це тільки із-за відсутності бажання. Не багато знають, що більшість райдерів є учасниками та переможцями щорічних контестів, це ті лижники, які часто змушені займатися своєю діяльністю не лише в зимовий період часу і не тільки вдома, а саме круглий рік, в тих місцях, де переважно в певний період часу присутній сніг. Багато хто навіть не розуміють, у чому ж є відміну від таких спортсменів і професіоналів, а відмінність між ними в тому, що непрофесійні спортсмени не тренуються по п'ять годин на добу, як їх опоненти. І природно, техніка у таких лижників хоч і не дозволить їм зайняти призові місця в чемпіонаті світу, але вони все одно мають дуже високий рівень їзди і зможуть позмагатися в обласних чи міських змаганнях і дати гідний бій.


Тому, такі лижі мають величезне схожість зі спортивними, вони дозволяють стабільно мати хорошу керованість на великих швидкостях, не нижче 55-ти кілометрів на годину.

Далі йдуть Гірські лижі класу "ЕКСПЕРТ", які є невеликим аналогом попереднього варіанту, але мають трохи менше вимог до виконання техніки за рахунок своїх характеристик. Але тут важливо звернути увагу на те, що такі лижі виключно виготовляються з найбільш просунутих технологій виконання лиж, кращих матеріалів і мають найновіші конструкції в сучасно світі. Найчастіше їх застосовують саме на підготовлених трасах. Завдяки тому, що такі лижі мають більше позитивних сторін на відміну від спортивних, наприклад переважно відзначити кращу керованість, або поліпшену чуйність, і чіпкість під час руху. Дизайн таких лиж часто не є яким-небудь зухвалим і ефектним, оскільки він являє собою саме строгі обриси, на відміну від тих же спортивних або універсальних. Але при цьому, незважаючи на свої невпечатляющие обриси, ціна на такі лижі може перевищувати спортивні, пов'язано це з тим, що всі базові характеристики вони мають найчастіше однакові. Більш того, спортсмени, використовують саме такі моделі, швидше за все, є переможцями різноманітних змагань, оскільки саме такі лижі дозволяють досягати визначених цілей під час їзди, швидкості, маневреності та інше. Тому часто їх будуть використовувати саме ті лижники, які давним-давно вже володіють професійними навичками їзди. Що стосується позитивних властивостей таких моделей, це те, що такі спортсмени не будуть зайвий раз купувати нову екіпіровку при зміні температури снігу, на відміну від тих же спортивних. Додамо, що багато такі спортсмени дуже часто співпрацюють з багатьма спонсорами, які дозволяють їм займатися улюбленою справою і заробляти на цьому пристойні гроші.


Перейдемо до наступного класу, а саме до лиж для прогресуючих лижників. Такі лижі являють собою одні з найбільш зручних і практичних засобів пересування. Все тому, що вони дозволяють допускати ряд невеликих помилок новачкам в гірськолижному спорті. Але при цьому, завдяки основним перевагам таких лиж, початківець лижник зможе за найкоротший час освоїти нові техніки їзди, через те, що лижі є дуже зручними і дозволяють визначити де ж спортсмен допускає помилку під час катання. Наведу приклад, що у разі, якщо ви будете допускати які-небудь помилки пересуваючись на спортивних лижах, то швидше за все ви отримаєте серйозні пошкодження, на відміну від лиж для прогресуючих лижників, завдяки яким ви просто підстрибніть, а не загострення в снігу. Тобто при виконанні нового руху або трюку, лижі дозволять вам залишитися на ногах, в той час, коли ви можете допустити помилку навіть на кілька градусів, пересуваючись на спортивних лижах, не зможете встояти на ногах і впадете. Саме тому, даний вид лиж відмінно підійде тим гірськолижникам-початківцям, які прагнуть навчитися виконувати нові трюки і вдосконалювати свою техніку їзди. Тут ми навіть підкажемо вам один невеликий секрет того, як визначити, що ви вже готові ставати на прогресуючі лижі. Наприклад, якщо ви вже досить впевнено стоїте на лижах і навіть умудряєтеся відмінно справлятися з різними поворотами під час руху по швидкісному спуску, і почали помічати, що виконання таких трюків стає для вас чимось легким і невимушеним, то негайно йдіть в спорт магазин і купуйте лижі для прогресуючих лижників. Оскільки вони допоможуть вам навчитися робити нові трюки без потенційної серйозної шкоди здоров'ю, на відміну від тих самих спортивних та експертних. Вони не тільки дозволять навчитися їздити, але і будуть періодично показувати вам на ваші помилки, що багато в чому дозволить якомога швидше освоїти нову техніку катання. Але при цьому, варто звернути увагу саме те, що такі лижі швидше, ніж ті ж універсальні, так що готуйтеся вчитися набирати великі швидкості.


Переходимо до останнього пункту, а саме до "гірських лиж для початківців", які, швидше за все вже у початківця спортсмена є. Тут важливо знати про те, що виробники, винаходячи даний клас лиж намагалися додати в них якомога більше безпеки, особливо подібний пункт дуже важливий, коли новачок тільки-тільки почав займатися гірськолижним спортом і поняття не має, як правильно стояти на лижах або входити в поворот. Більш того, вони дозволяють відчувати швидкість і керованість на невеликих швидкостях, до 55-ти кілометрів на годину. На цих лижах кожна людина, яка жодного разу не стикався з активними видами відпочинку, зможе без будь-яких проблем навчитися їздити. При цьому, багато новачків не просто зможуть освоїти дану дисципліну в спорті, але і отримати величезне задоволення від такого заняття, без будь-яких потенційних травм, які нерідко зустрічаються в професійному спорті. Але також, при покупці таких лиж, варто звертати свою увагу виключно на брендових виробників. Оскільки їх китайські аналоги швидше за все не будуть, має всі базові характеристики таких лиж.


Зрештою, кожному новачкові в гірськолижному спорті, який збирається придбати новенькі лижі слід знати одне важливе правило. Чим краще і крутіше ваші лижі, то, швидше за все, вони призначені для досягнення певних спортивних результатів, що багато в чому розраховане тільки на результат, а не на комфортність їзди. Більше того, так звані «круті лижі», дозволяють кататися зовсім на інших швидкостях, на відміну від лиж для новачків, тому з купівлею їх аналогів слід бути обережним. Ну, а на цьому етапі, наша статися добігає кінця, сподіваюся, нам вдалося якомога простіше ознайомити вас з базовими знаннями з приводу покупки гірських лиж. Також, хочемо нагадати нашим улюбленим читачам про те, що придбати надійні лижі іноземного виробника можна на сторінках нашого інтернет-магазину, де зібрано самий якісний інвентар за найвигіднішими цінами в Україні. Більш того, професійні співробітники нашого інтернет-магазину зможуть допомогти будь-якому початківцю лижнику придбати відповідний для нього товар.

350