ВЕЛОСИПЕДНІ ПІДНІЖКИ. ЯК ВИБРАТИ І ДЕ ВСТАНОВИТИ

ВЕЛОСИПЕДНІ ПІДНІЖКИ. ЯК ВИБРАТИ І ДЕ ВСТАНОВИТИ

На сьогоднішній день, в комплекті з кожним новеньким велосипедом йде спеціальна підніжка, яка служить опорою залізному коню. Але, сучасні, а особливо досвідчені байкери постійно намагаються посперечатися на тему того, чи варто залишати підніжку на велосипеді чи ні. Деякі стверджують, що наявність підніжки на велосипеді тільки заважає їздити на ньому, оскільки вага такого аксесуара робить велотранспорт тільки важче. Але, на мій погляд, даний аксесуар має корисну функцію, він дозволяє залишити велосипед в стоячому положенні практично скрізь, що багато в чому забезпечує його збереження. Ну, а тим, кому дійсно підніжка тільки заважає, я пораджу, від неї позбутися, так як смаки і потреби у нас у всіх різні. В такому випадку, кожен повинен робити так, як йому буде зручніше і вигідно.


Але, хочу зауважити, що якщо ваш велосипед має багажне відділення, то у випадках падіння велотранспорту, багажник відчуває серйозну навантаження, що багато в чому може в одну мить поламати його. Більш того, всі прихильники негативного ставлення до підніжці, можуть згадати одну просту істину: коли велосипед кладеться на землю, він все одно має властивість сильно дряпатися і пошкоджуватися. Справа навіть не в тому, наскільки акуратно ви намагаєтеся укласти байк на землю, оскільки при будь-яких погодних умовах, кожен велосипед може постраждати. Наприклад, навіть в тому випадку, коли ви приковываете свій велосипед до огорожі спеціальним замком, при несильному вітрі і природно силі тяжіння, ваш агрегат може спокійно впасти. Це я кажу до того, що навіть незважаючи на свою вагу або якесь незручність у використанні, підніжка все-таки відіграє величезну роль у безпеці зовнішнього вигляду велосипеда. Таким чином, як би там не було, я вважаю, що підніжка – це дуже корисний аксесуар, а ось ставити її вам чи ні, це вже повністю твоє рішення. А тепер пропоную Вашій увазі дізнатися більше про підніжках для велосипеда з сьогоднішньої статті.


Типи велосипедних підніжок


Кареточних підніжки


Даний вид підніжки є самим несерйозним типовим пристроєм, тобто такі підніжки найчастіше використовують для дитячих велосипедів через їх властивості витримувати невеликі ваги. У цьому випадку, ви не зможете сильно навантажити багажник велосипеда, оскільки підніжка може з такою роботою не впоратися. Але, дитині або підлітку, такий аксесуар буде в самий раз. Варто відзначити, що дане пристосування найчастіше закріплюється звичайним болтом до самої рами велосипеда і не має складної конструкції.


Давайте ж дізнаємося про плюси такого аксесуара:


· Підніжку дуже легко можна закріпити, бо кріпиться він звичайним болтом.

· Має дуже зручне місце розташування. (Оскільки вона розташована посередині байка).

· Дуже зручна у використанні. (Такі підніжки забезпечують надійну стійкість всіх дитячих і підліткових байків).


Бічні підніжки


Нагадаю, що багато велосипедні підніжки не зможуть забезпечити своєму господареві постійно стійке положення велотранспорту. Все залежить від розташування підніжки на байку. Наприклад, ви зібралися в тривалу подорож, при цьому взяли і навантажили багажне відділення велосипеда сумками, але забули врахувати, що при такій навантаження на багажник, центр ваги зміщений на задню частину велотранспорту. В такому випадку, бокова підніжка бере на себе все навантаження, з-за чого велосипед не падає.

Бокова підніжка відмінно підійде для кріплення на шосейних велосипедах або гірських. В принципі, фахівці відзначають, що даний тип підніжок є найпоширенішим і універсальним. При цьому, він відмінно виконує свої обов'язки і дозволяє навіть сильно навантажити багажник велосипеда, якщо ви зібралися в далеку дорогу на своєму залізному коні.


Варто зауважити, що у разі, якщо на самому байку відсутня перемичка (зазвичай вона знаходиться за кареточным вузлом), то на велосипед можна закріпити одну, задню підніжку. Такі підніжки бувають з кріпленням до осі заднього колеса і з кріпленням на перо.


Двоногі кареточних (центральні)


Також можна зустріти одне з найбільш нераспространенных назв, - з симетричними підніжками. Такі підніжки, в даний час є найкращими видами, і найчастіше використовуються в далеких походах, подорожах. Варто також звернути увагу на їх вагу, вони природно важче своїх аналогів, але при цьому, забезпечують надійну стоянку. Більше того, досвідчені користувачі таких підніжок відзначають, що впустити велосипед з таким аксесуаром практично неможливо. Але є і зворотна сторона велосипедів, наприклад у випадку, якщо поставити свого залізного коня боком до вітру, то з-за ефекту парусності, байк не зможе встояти на місці, особливо тоді, коли багажник буде сильно навантажений. При сильному вітрі і неправильно стоянки, насправді майже ніяка підніжка вам не допоможе. Рекомендується ставити байк за вітром, а не проти нього. Досвідчені байкери іноді купують підніжку з розрахунком на висоту, а саме таку, щоб переднє колесо жодним чином не стосувалося землі. Таким чином, вони забезпечують максимальну стійкість з трьох точок. Більш того, при таких умовах, переднє колесо не стосується землі, що дозволяє вітру робити з колесом все, що вона захоче, але байк при цьому залишиться нерухомим. Є ще один дуже слушну пораду від досвідчених велосипедистів, які рекомендують при виборі ніжки для свого залізного коня перевірити, щоб велотранспорт стояв вертикально, без перекосу на бік. Оскільки перекіс убік дуже погано впливає на стійкість велосипеда з вантажем, що збільшує ризик падіння велосипеда в рази. Двоногі кареточних підніжки виготовляють двох видів, а саме з фіксованими ногами і без фіксації.


Вибір підніжки по довжині


При виборі хорошої підніжки, необхідно завжди звертати пильну увагу на довжину і матеріал, з якого вони виготовлені. Варто відзначити, що ті підніжки, які мають дуже маленьку довжину, можуть створювати неприємні моменти, а саме з-за великого кута нахилу, вони дуже сильно зменшують стійкість. А ось що з приводу довгої підніжки, тут все просто, на таке пристосування абсолютно неможливо поставити велосипед. Також, при виборі даного аксесуара зверніть увагу на позначку виробника, які завжди вказують розмір коліс.


Як правильно вибрати підніжку, щоб вона підходила до велосипеда


Найчастіше, в пристойних магазинах і від хороших виробників, при покупці велосипеда вказується до якого колесу підходить підніжка. Але, завжди є ситуації, коли навіть сам продавець не зможе сказати вам точно, тому завжди необхідно знати як самостійно дізнатися відповідь на це питання.


Таким чином, представляє вашій увазі значення примірної довжини самої стійки, а вона вибирається залежно від діаметра колеса:

• 18" - 20 см

• 20" - 22 см

• 24" - 25 см

• 26" - 27 см

• 28", 29" - 29 см і більше


Звертаю вашу увагу на те, що я привів середні (зразкові) дані.


Телескопічні підніжки


Даний вид підніжок дозволяє змінювати довжину і кут нахилу, такий вид дуже зручний у використанні і є універсальним. Але варто відзначити, що регулювання довжини та нахилу найчастіше виконується один раз, коли велосипедист встановлює ніжку на свій велотранспорт. Фахівці рекомендують звернути особливу увагу на кріпильний механізм, при покупці даної підніжки. Кріпильні елементи бувають кількох видів: на гвинтах, на спеціальному закручивающемся механізмі. При цьому очевидно, що негідна фіксація дуже згубно впливатиме на стійкість велосипеда, він швидше за все буде просто падати, при поганому закріплення.


Я вважаю, що кращим вибором підніжок буде – такі їх види, які мають незмінний розмір. Все тому, що їх найпростіше встановлювати та використовувати. Також вони значно дешевші більш дорогих їх аналогів.


Існує також цікавий факт від досвідчених велосипедистів, які люблять відправитися на своєму залізному другу в тривалу подорож. Таким чином, коли велосипедист збирається в подорож, він ставить підніжку більшого розміру на вісь заднього колеса. А коли здійснює стоянку, то сильно вдавлює її в землю, з-за чого велосипед стає більш стійким. Робиться це все тому, що велосипедисти мандрівники найчастіше катаються по бездоріжжю. В таких умовах, якщо ставити байк на підніжку звичайної довжини, то велосипед падає, а завдяки зайвої довжини, його можна зафіксувати. Але зазначу, що даний спосіб не підійде тим, хто найчастіше катається без вантажу на бампері і по трасах. Тому, якщо ви хочете придбати хорошу підніжку, то не забудьте врахувати всі нюанси, а саме зверніть увагу на те, де ви будете кататися, наскільки часто і який тип підніжки буде зручніше особисто вам.


Матеріали підніжки


Матеріал, звичайно ж грає головну роль при покупці будь-якого велосипедного аксесуара, але в даному випадку, розібратися в цьому можна набагато простіше, ніж ви думаєте. Почнемо ми з алюмінієвих підніжок, які є найбільш легковими, за рахунок властивостей алюмінію, вони трохи дорожче, але і крихкі, на відміну від тих же сталевих. Ось вже стольні підніжки, є дорожче алюмінієвих, але дешевше титанових. Такі ніжки забезпечують невелику вагу, але і надійність. Останні підніжки, це титанові. Природно вони дорожче всіх інших видів, але володіють якістю і стійкістю.

На цьому етапі, стаття підійшла до кінця. Сподіваюся, що кожен велосипедист тепер зможе більш грамотно підійти до вибору аксесуарів для свого залізного коня. Також, якщо ви не знаєте, де придбати за найвигіднішими цінами будь-які велосипедні пристосування, то ласкаво просимо на наш сайт. На сторінках нашого інтернет-магазину, кожен бажаючий зможе підібрати велосипедні аксесуари за найнижчими цінами в Україні, а фахівці нашого магазину з великим задоволенням допоможуть вам розібратися у всіх тонкощах велоспорту.

2892