Грасс скі або трав'яні лижі

Грасс скі або трав'яні лижі

У зимовий період часу, коли Гірськолижний спорт стає на піку своєї активності, багато досвідчених лижників досить часто сперечаються зі сноубордистами про те, чий же засіб пересування краще, швидше і красивіше. Пізніше, вже в літній період, багато сноубордистів переходять на так звані сендборди, а лижники стають на трав'яні лижі або грасс скі. У сьогоднішній статті ми розповімо вам про те, що ж собою являють трав'яні лижі.


Грасс скі (grass ski) або трав'яні лижі

Не так давно, в гірськолижному спорті з'явився новий напрямок, а саме змагання на траві з гірських лиж (Grass skiing), які проводяться під егідою Міжнародної федерації лижного спорту. 

Варто відзначити, що даний напрямок було вперше задіяно в 60-х роках минулого століття, а саме презентували такий напрямок у Німеччині. Існує думка про те, що грасс скі придумали для того, щоб багато досвідчені гірськолижні спортсмени мали можливість почати тренування не лише в зимовий період часу, а також влітку і восени. Але, багато фахівців впевнені в тому, що такий напрямок було придумано абсолютно випадково, а пізніше, просто почало набирати сою популярність серед любителів активного відпочинку. На сьогоднішній день, грасс скі являє собою новий напрямок в лижному спорті, а також користується величезною популярністю. На перший погляд, не кожен з новачків зможе самостійно зрозуміти, як і для чого призначені трав'яні лижі і як взагалі на такому пристосуванні можна пересуватися, а все через специфічну форму самих лиж. Варто відзначити, що, незважаючи на свої дивні форми, трав'яні лижі відмінно справляються зі спусками з рівних схилів, де присутня невелика трава, власне для цих цілей і призначений цей інвентар. У сучасно світі існує два основних типи трав'яних лиж, а саме гусеничні (трактарні, отримали свою назву через гусениць, в яких розташовані ролики) і колісні (дуже сильно нагадують стандартні ролики).


При цьому, важливо звернути увагу на те що, при пересуванні на гусеничних лижах дуже складно даються повороти, тому найчастіше вони дозволяють лише ковзати тільки вперед. А ось колісні лижі являють собою універсальну модель, оскільки ними легко управляти на швидкості по глині або ж камінню. Більш того, гусеничні лижі також мають велику перевагу саме в швидкості і маневреності. Досвідчені спортсмени відзначають, що чим лижі коротше, тим простіше новачкові освоїти даний вид спорту, оскільки невеликі лижі мають менше радіус повороту, ніж ті, що довше.

Вже на сьогоднішній момент тільки в одній Європі можна відзначити близько сорока курортних зон по трав'яному лижного спорту. Ще, трав'яні лижі набрали величезну популярність в Андоррі, Бельгії, Великобританії, Угорщини, Італії та інших великих країн. Мало хто знає, але літнє катання на лижах часто стали організовувати саме на великих альпійських курортах, наприклад в Валь д'ізер, Сьєр —Шевальє, Ле Дез Альп.


На жаль, в даний час, в країнах СНД дуже складно дістати трав'яні лижі, якщо звичайно не вважати інтернет-магазинів з-за кордону, а все тому, що такий інвентар став набирати популярність в Росії зовсім недавно, тому зараз займатися даним видом спорту досить дорого. Зазначимо, що трав'яні лижі можна придбати, на поточний момент, в середньому по 400 євро. Але, якщо ж у читачів з'явилося бажання спробувати себе в такому спорті, то досвідчені професійні спортсмени можуть порекомендувати дві основні марки, такі як — Speedy Jack і DLWH.


Звичайно, такий вид спорту являє собою досить незвичайний рух, що багато в чому і пояснює його непопулярність в країнах СНД. Але при цьому, ми даеемся, що грасс скі все такі знайде своїх шанувальників в наших країнах. Не забувайте, що придбати якісний і надійний інвентар, ви завжди можете на сторінках нашого інтернет магазина. На нашому сайті, зібрані найпопулярніші і надійні товари з гірськолижного спорту з усього світу, за найвигіднішими цінами в Україні.


831