Дисципліни в гірськолижному спорті

Дисципліни в гірськолижному спорті

Гірськолижний спорт являє собою одне з найсерйозніших, екстремальних і досить важких видів спорту, незважаючи на це, багато молодих людей стали цікавитися цим заняттям все частіше. Насамперед, гірськолижний спорт передбачає швидкий спуск з гори на лижах і здавалося б, що цього вміння і подібних навичок, щоб стати справжнім любителем даної дисципліни достатньо, але все не так банально як здається на перший погляд. Адже далеко не всі любителі їзди на лижах, можуть відрізнити слалому від швидкісного спуску або слалому-гіганта від супер-гіганта. Звичайно, на сьогоднішній день багато дисципліни в гірськолижному спорті мають самі різні спільні риси, але в цілому, основною відмінністю їх є різниця перепаду висот. Більш того, є безліч і інших, відмінностей і різного роду моментів, на які варто звернути увагу. Саме тому в сьогоднішній статті ми з вами розглянемо кожну з гірськолижних дисциплін окремо і зрозуміємо, що таке гірськолижний спорт в цілому.


Швидкісний спуск


Однією з найнебезпечніших і швидкісних дисциплін є швидкісний спуск, який передбачає перепад висот 800-1100 метрів (для чоловіків) і 500 – 800 метрів (для жінок).  Зазначу, що швидкість на такій висоті може досягати до 120 км/ч. Варто зазначити, що саме для даного виду спуску і найчастіше застосовують ворота, які допомагають гірськолижникові здійснювати в цілому безпечний спуск, шляхом гальмування та зниження швидкості. А не для того, щоб спуск виглядав досить красивим і вразливим, як вважають деякі новачки.


Слалом


В даній дисципліні, гірськолижники зобов'язані проїхати розмічену воротами і прапорцями спеціально відведену трасу. Варто також звернути вашу увагу на те, що ворота мають найчастіше ширину від 4 до 6 метрів і розставляються на великій відстані від 7 до 15 метрів один від одного. Більше того, знову ж таки є певні критерії воріт, наприклад їх кількість для чоловіків становить 55 – 75, а для жінок близько 40 – 60. Зазначу, що саме проведення змагання має складатися як мінімум їх двох етапів, а їх проходження дозволяє дізнатися результат, який підсумовується і визначає час проходження траси.  Але саме важливе відміну слалому від інших дисциплін в тому, що в слаломі перепад висот є трохи меншим, ніж у тому ж швидкісному спуску, який для чоловіків буде становити від 180 до 220 метрів, а для жінок від 140 до 200 метрів.


Супер-гігант


Ця гірськолижна дисципліна є однією з найбільш цікавих і досить часто застосовуваних видів їзди, який може об'єднувати в собі слалом і швидкісний спуск, що багато в чому робить його чимось середнім між двома названими вище дисциплінами. Варто відзначити, що швидкісні обмеження, які має супер-гігант має певні схожості зі швидкісним спуском, а на тій же трасі такі швидкість приблизно така ж, як і на слаломі. Але, все-таки варто обумовити несуттєві, але відмінності. Перше, довжина траси становить для чоловіків від 500 до 650 метрів, а для жінок від 400 до 600 метрів. Друге, для чоловіків в даній дисципліні наявність воріт обов'язково, і становить від 35, а для жінок близько 30. Варто також відзначити, що існують певні критерії по розстановці воріт на трасі, але про них ми напишемо окрему статтю. При цьому варто згадати, що в даній дисципліні ворота повинні розставлятися на ширині від 25 метрів, а саме змагання буде складатися з одного етапу.


Слалом-гігант


Такий вид дисципліни природничо тісно перетинається з звичайним слаломом, але при цьому має невеликі відмінності у вигляді перепаду висоти від 300 до 500 метрів (чоловікам) та 300 – 400 (жінкам), а ширина воріт становить від 4 до 8 метрів, розставлені при цьому на відстані від 10 метрів один від одного. Варто також відзначити, що, як і в звичайному слаломі, в даній дисципліні кожен спортсмен зобов'язаний пройти як мінімум дві різні траси, після чого результати по закінченню траси підсумовуються і обирають переможця.


Супер-комбінація


Така дисципліна являє собою універсальний тип, що об'єднує в собі слалом-гігант і швидкісний спуск. Є досить популярною дисципліною серед любителів справжнього екстриму, здебільшого чоловіками.


Паралельний слалом


Одна з найбільш захоплюючих гірськолижних дисциплін, оскільки дуже подобається глядачам з-за видовищністю. Суть даного виду в тому, що два гірськолижних гонщика на узвозі намагаються обігнати один одного, при цьому їх рух здійснюється на двох паралельних трасах.

Могул


Дану дисципліну швидше за все, необхідно віднести до одного з видів фрістайлу, а все тому, що траса при проведенні могулу повинна складатися із спеціальної горбистої поверхні, по якій гірськолижний спортсмен пересувається на швидкості, при цьому виконуючи найрізноманітніші трюки, включаючи обертання, сально і багато іншого.


Якщо ви вирішили придбати якісні та надійні Спортивні товари, то негайно переходите на сторінці нашого інтернет-магазину. На нашому сайті кожен охочий зможе придбати найкращі спортивні товари за найвигіднішими цінами в Україні, а високопрофесійні співробітники магазину, з радістю допоможуть клієнтам підібрати якісний і надійний інвентар іноземного виробника.

640