Цікаві факти про Гірські лижі

Цікаві факти про Гірські лижі

У сьогоднішній статті, ми з вами розглянемо ряд найцікавіших і різноманітних фактів в гірськолижному спорті, про які ви навіть не здогадувалися!


1.  Мало хто знає, але популярний, на сьогоднішній день, Гірськолижний спорт почав зароджуватися в Скандинавії. Все тому, що саме в Скандинавії фахівці виявили одні з найдавніших наскальних малюнків із зображенням чогось схожого на сучасні лижі. В даний час вважається, що гірськолижний спорт почав зароджуватися ще в кам'яному столітті, після чого пройшов величезний проміжок часу і зберігся до наших днів у традиційному варіанті.

2.  Найдавніші в світі лижі були виявлені зовсім недавно, а зберігаються вони в Шведському музеї лиж. Досвідчені фахівці вважають, що найстаріші лижі були виготовлені більше чотирьох тисяч років тому.

3.  Ви замислювалися про те, чому лижі англійською мають приставку "ski", а тому, що дане слово «skiing» походить від ісландського «скідх», що означає, - «шматок дерева».

4.  У стародавні часи, коли корінні норвежці почали займатися гірськолижним спортом, і він набрав у них величезну популярність, місцеві жителі почали поклонятися богу лиж, якого звали Улл і богині полювання і катання на лижах Скейд. Так що багато любителів гірськолижного спорту навіть не здогадуються, наскільки в давні часи люди шанували даний вид спорту.

5.  Як виглядали найстаріші лижі? На сьогоднішній день, найстарішими, але зберегли форму до сьогоднішніх днів лижі вважаються ті, які зберігаються також в шведському музеї, їм більше 2300 років. Зараз можна навіть подивитися, як виглядали такі лижі, вони представляли собою дві дошки з загнутими на кінцях догори носками.

6.  У чому ж була головна відмінність найдавніших лиж від сучасних? Не багато знають, але древні люди виготовляли лижі абсолютно різної довжини, одна з яких була приблизно три метри, а друга лижа досить короткою. При цьому, обидві лижі завжди повинні були бути обшиті шкірою тварин. Варто відзначити, що саме короткою лижею необхідно було відштовхнуться, а довгою контролювати рух і спуск. При цьому, не варто забувати, що під час руху для того, щоб впоратися з балансуванням використовували також довгу палицю.

7. В даний час, вченими доведено, що саме Гірські лижі були першими зроблені саме в кінці 18 століття, в Норвегії. Такі найперші екземпляри можна було виявити в 1767 році.

8. Мало хто знає, але в 2008 році, в Швеції, група ентузіастів вирішила виготовити найдовші в світі лижі, які були зроблені розміром в 534 метри. Більш того, в тому ж році, на них проїхалися і вмістилися аж 1043 лижника, це вважається на даний момент рекордом.

9. Сноуборд, в даний час вважається найбільш популярним гірськолижним інвентарем, але мало хто знає, що вже в 1960 році, знаменитий американець Шерман Поппен вирішив зацікавити свою дочку даним видом спорту, але у нього це ніяк не вдавалося. Тому, довго придумуючи метод для того, щоб його дочка стала на лижі, він прийшов до того, що варто скріпити обидві лижі в одну, що пізніше і змусило його дочка зацікавитися спортом. Пізніше, американцеві так сподобалася ідея, що він звернувся в патентне бюро і зареєстрував новий винахід, яке згодом стало прабатьком сучасного сноуборду.

10.  Незважаючи на високий рівень підготовки спортсменів у гірськолижному спорті і не звертаючи увагу на якість інвентарю, сучасний лижник в середньому може розвинути швидкість до ста кілометрів у годину, а от середня швидкість сноубордистів становить сімдесят кілометрів на годину.

11.  Вже на змаганнях по швидкісному спуску, багато спортсмени в середньому досягають швидкість у двісті кілометрів на годину, що багато в чому прийнято вважати вище швидкості вільного паления, яка становить близько сто дев'яносто кілометрів на годину. При цьому, спортсменам вдалося встановити світовий рекорд за швидкістю, який на даний момент становить 251, 4 кілометри на годину.

12.  Світовий рекорд за швидкістю на сноуборді належить австралійцю Даррену Пауелу-201 км / год.

13.  Одним з найперших і знаменитих любителів гірськолижного спорту є Артур Конан Дойль, який протягом багатьох років часто відвідував Швейцарію, для того, щоб покататися на лижах, що багато в чому і робить його першовідкривачем цього виду спорту у Швеції.

14.  Найпівденніша в світі зимова траса знаходиться в ОАЕ. У закритому павільйоні на 400 метрів у Спуску використовується 6 000 тонн штучного снігу.

15.  Були часи, коли на деяких визнаних західних курортах сноубордистів не пускали на підйомники, щоб ті не заважали гірськолижникам.


В даний час, гірськолижний спорт почав набирати величезну популярність серед молоді, оскільки купувати інвентар стало набагато дешевше і простіше. Тому, ті, хто давно бажають придбати якісні і надійні лижі або сноуборди іноземного виробника, можуть прямо зараз стати володарями інвентарю за найвигіднішими цінами завдяки нашому інтернет-магазину. Тепер кожен українець зможе з легкістю придбати товар для заняття гірськолижним спортом сидячи у себе вдома.

610