Як вибрати термобілизну

Як вибрати термобілизну

Найважливішим елементом при заняттях гірськолижним спортом є природно термобілизна, яке дозволить спортсмену не тільки відчувати себе максимально комфортно при низьких температурах, але і звичайно ж не отримати ряд різних захворювань пов'язаних з холодом. При цьому, варто врахувати, що справа навіть не в самому гірськолижному спорті, є люди, які просто полюбляють проводити час на свіжому повітрі в зимовий період часу тому дана стаття буде корисна всім без винятку.


ПРАВДА І МІФИ ПРО ТЕРМОБІЛИЗНУ


У країнах СНД, як не дивно, існує ряд міфів про термобілизна, наприклад, багато людей вважають, що функціональна білизна з додатковими можливостями для заняття гірськолижним спортом це вже термобілизна. Зазначу, що це не зовсім так, але все ж, багато людей так вважають. Приставка «термо» при покупці одягу відразу ж змушує наших людей задатися питанням про те, наскільки дана білизна тепле і як воно гріє тіло, вважаючи, що це єдина функція такого білизни. Але, мало хто знає, що крім затримання теплої температури, термобілизна виконує ще ряд найрізноманітніших функцій. Термобілизна-являє собою вид натільного одягу, яка виготовляється з синтетичних тканин з додаванням натуральних. Такий одяг має спеціальну структуру, яка дозволяє забезпечити відведення від тіла проявляє вологи, при постійних навантаженнях або тривалих пересувань. При цьому, багато недосвідчені люди вважають, що при більшості важких дій, які вони виконують, у них витрачається енергія тіла. Наприклад якщо вони вбираються на скелю або тривалий час їздять на велосипеді без зупинки, але це трохи не так працює. Насправді, величезна частина їх енерговитрат йде саме на утворення поту, який зупиняється саме на звичайному одязі, що багато в чому створює справжній дискомфорт. Тому, чим довше ти виконуєш фізичні навантаження, тим більше потієш, а це призводить до дискомфорту. Саме від утворення поту і для зігрівання тіла було створено термобілизну, в якому навіть сильно спітнівши, людина не отримає відчуття дискомфорту.


КЛАСИФІКАЦІЯ ЗА ТИПОМ МАТЕРІАЛУ


В даний час існує величезний вибір термобілизни з найрізноманітніших матеріалів 21-го століття, але найчастіше, в класичному варіанті воно виготовляється з поліестеру, поліпропілену, вовни, бавовни або їх сумішей. Варто відзначити, що чисто синтетичний одяг, дуже добре відводить вологу і вважається одним з найбільш довговічних матеріалів, а ось додавання бавовни або шерсті дозволяє людині відчути справжній комфорт в такому білизна. Важливо також знати, що термобілизна часто виготовляється з тканин абсолютно різної товщини. Але, варто обмовитися, що товщина тканини не зовсім правильно виражений термін, оскільки тканина буває максимально толстой, при цьому в дірочку, саме тому правильніше сказати питома вага тканини. Наприклад, якщо ви дивитеся термобілизна абсолютно однакових параметрів, то більш теплою білизною буде саме важка одяг, вона швидше за все буде більш товста.


КЛАСИФІКАЦІЯ ЗА ПРИЗНАЧЕННЯМ


В даний час, термобілизна не є одним з найпопулярніших видів одягу, оскільки вважається досить дорогим, з-за чого найчастіше використовується тільки спортсменами, тому багато хто вважають, що не існує термобілизни для повсякденного життя, а це зовсім не так. Термобілизна, виготовляється як для оutdооr-спорту, так і для повсякденного носіння. При цьому, важливо врахувати, що так, існує такий ряд одягу, який призначений виключно для заняття гірськолижним спортом, оскільки дозволяє зберігати свої властивості протягом тривалого часу, їх же виробляють виключно з синтетичних тканин. Існує також білизна для заняття спортом на воді, наприклад каякин або рафтинг, які так само як і попередній варіант, виготовляється виключно з синтетичних матеріалів. Але, мало хто знає, що термобілизна для заняття класичним гірським видом спорту може мати в своїй наявності додавання бавовни або вовни, що багато в чому забезпечує більш комфортне проведення часу в ній. Такий одяг можна носити не більше трьох-восьми годин, оскільки по закінченні цього часу, шерсть і бавовна просочуються водою, а сама білизна перестає відводити вологу від людини. Але як показує практика, мало хто із звичайних любителів або навіть професіоналів може провести вісім годин, катаючись на тому ж сноуборді або лижах, це дуже важко здійснити фізично. Також, одяг, яка призначена для повсякденної шкарпетки, має трохи м'які критерії та параметри, на відміну від білизни для спортсменів, воно в першу чергу має бути м'яким і зручним, а вже потім класичним термобілизною. Саме тому, при виробництві такого одягу завжди додається шерсть і бавовна.


КЛАСИФІКАЦІЯ ЗА ТИПОМ " ВИКОНУВАНОЇ РОБОТИ”


Ну нарешті ми перейшли з вами до багатофункціональності термобілизни. В першу чергу, звичайно ж, такий одяг повинен добре зберігати тепло, а потім відводити вологу. Найчастіше, гарна білизна може виконувати відразу дані два пункти. Зазначу, що при постійному русі або при фізичних навантаженнях, людина має властивість сильно потіти, що призводить до накопичення вологи в самої тканини одягу, особливо помітно, якщо білизна людини є звичайним, без додавання синтетичних матеріалів. При цьому, якщо така білизна сильно намокне, то воно не зможе добре виконувати функцію збереження тепла. Важливо також знати, що при виділенні поту і нагромадженні його в звичайному одязі, людина починає витрачати ще більше своєї енергії. Яскравим прикладом може послужити заняття водними видами спорту, де велика кількість води потрапляє на людину ззовні. В даному випадку, головним стає те, що при використанні, наприклад поліпропілену, який не вбирає вологу, а повністю її відштовхує, і людина не витрачає свою енергію на зігрівання цієї води, бо вона відразу ж стікає або висихає на одязі за лічені хвилини. Варто підвести підсумок, щоб зрозуміти функції термобілизни остаточно. У сучасному світі, багатофункціональний термобілизна дозволяє відмінно відштовхувати вологу від тіла, що багато в чому не дозволяє людині витрачати свою енергію на зігрівання цієї води, а також додає відмінне відчуття комфорту при заняттях тим же гірськолижним спортом.


ЯКІ Ж ВІДЧУТТЯ ВІДЧУВАЄ ЛЮДИНА В ТЕРМОБІЛИЗНУ?


Досить неординарне питання, але я вам скажу, що їм цікавиться практично кожна людина, яка ніколи не купувала термобілизну. Багато в чому відповідь на це питання лежить в самому занятті людини, тобто це залежить від фізичних навантажень. Наприклад, ви вирушили зі своїми друзями на автомобілі далеко від міста, щоб провести час на свіжому повітрі і вдосталь накататися на лижах. І коли ви почали бігти або їхати на лижах, фізичне навантаження вашого тіла є стабільно високою. При цьому, якщо ви змогли грамотно підібрати термобілизна в залежності від температури холоду, на якому вам доведеться перебувати, то ви будете відчувати, як по спині стікає невелика цівка поту або ж на попереку утворилося мокре пляма. Але наприклад, ви є справжнім туристом, коли вам доводиться долати велику відстань протягом тривалого часу. В даному випадку, ваша навантаження стає не самої рівномірної або стабільною, за умови, що по закінченню тривалого подолання великої відстані, ви не зможете прийняти гарячий душ і зняти білизну з себе. Варто також відзначити, що йдучи в зимовий турпохід, ви не зможете взяти кілька комплектів термобілизни навіть незалежно від погодних умовах, коли настає відлига «стабільний морозець» і «сильних холод». Таким чином, при таких навантаженнях, наприклад ви зуміли забратися на велику висоту і витратили безліч своєї енергії, то ви швидше за все, відчуєте, що вам трохи волого. Але при цьому, дане відчуття виходячи з досвіду спортсменів, швидше за все пройде через кілька хвилин.  Більш того, деякі фахівці стверджують, що найчастіше людина відчуває вологу на рівні шиї. Для тих, хто сильно сумнівається в комфортності використання термобілизни, може самостійно зробити експеримент, - пробігтися в термобілизну, а потім подивитися наскільки ваше тіло відчуває вологу. Тут важливо зазначити, що під час проведення турпоходу, термобілизна абсолютно не потребує сушіння, оскільки воно відмінно сушить ваше тіло, але також і добре, і швидко висихає самостійно.


ТЕПЕР КІЛЬКА ПОРАД ЩОДО ВИБОРУ БІЛИЗНИ


Якщо ви збираєтеся придбати термобілизну для повсякденного носіння, то вам підійде абсолютно будь-яка білизна, виготовлена з вовни з додаванням бавовни, хоча також можете і носити синтетичний одяг, просто тут потрібно дивитися, наскільки комфортно вам в ній буде. Але, варто зауважити, що при такому виборі, важливо правильно підібрати товщину білизни, при цьому можете відштовхуватися від критерію, що тонка білизна для теплого часу, а товсте використовується для походу в гори взимку. У тому випадку, якщо ви збираєтеся зайнятися будь-яким з гірськолижних видів спорту, або вирішили відправитися на кілька днів на зимову рибалку, то найкраще буде придбати білизну з додаванням вовни або бавовни, так і чисто синтетичне, все залежить від того, чим ви будете займатися. При виборі термобілизни, людина повинна враховувати, як здатність одягу відводити і вбирати вологу, так і збереження тепла. А в разі, якщо займаєтеся наприклад альпінізмом або любите подорожувати в зимовий період часу, то вам найкраще придбати виключно синтетичну білизну. Оскільки тільки стовідсоткова синтетика в термобілизну дозволить туристу або альпіністу кілька днів при безперервному носінні забезпечити тепло і комфорт тіла.


І ЩЕ РАЗ ПРО ГОЛОВНЕ


Термобілизна призначена для відведення вологи від тіла людини, що і є його головним завданням, оскільки функції збереження тепла є і в звичайних повсякденних речах, типу пуховика.


ДЕЩО ПРО ВІДХІД


Термобілизна має певні обмеження при догляді за ним. Наприклад, якщо ви хочете випрати такий одяг, то робити це необхідно виключно в теплій воді, не вище +40 градусів. При цьому, термобілизна стирається виключно вручну милом або пральним порошком, ви звичайно ж можете ризикнути і випрати білизну в пральній машинці, але при цьому вибирайте режим B з додаванням ополіскувача. Після того, як ви випрали своє термоебелье, його необхідно дуже добре і уважно прополоскати. Також, вам не слід його віджимати, тій воді, яка зібралася на одязі, потрібно дати час самостійно стекти. Більш того, навіть не думайте швидко висушити такий одяг, оскільки ви тільки зіпсуєте матеріал, найкраще буде повісити термобілизну на балконі і дати час йому самостійно висохнути. Ну і відповідно не варто гладити або залишати термобілизну над вогнем. Ну, а на цьому, наша стаття добігає кінця, сподіваюся, надана інформація була вам корисна.


Якщо ви хочете придбати якісну термобілизну або знайти надійні лижі зі сноубордом, то негайно переходите на сторінки нашого сайту. У нашому інтернет-магазині, кожен бажаючий зможе придбати якісний товар для проведення часу на свіжому повітрі в зимовий період часу за найвигіднішими цінами в Україні.

1542