Як вибрати гірські лижі

Як вибрати гірські лижі

Незважаючи на те, що на сьогоднішній день гірський спорт являє собою досить популярне заняття, мало хто, крім досвідчених або професійних спортсменів, знає, як самостійно визначитися з вибором гірських лиж і вибрати інвентар відповідної ростовки. У сьогоднішній статті ми з Вами спробуємо розібратися, як правильно купувати гірські лижі.


Варто відзначити, що в даній статті мова піде не про спеціальні лижах, для професійних спортсменів і змагань, оскільки в тій сфері існує безліч найрізноманітніших чинників і строгих критерій добору. Наприклад, різні обмеження або правилами ФІС, або ж суворими усталеними нормами. Більш того, придбати професійні лижі у звичайного обивателя навряд чи вийде, оскільки вони не продаються в звичайних магазинах, і категорично не рекомендовані у використанні початківцям лижникам.


Одним з найбільш масовим і популярним сегментом абсолютно кожного виробника гірських лиж в країнах СНД, є лижі серії «ALL MOUNTAIN». Дана серія лиж вважається самою популярною, оскільки являє собою лижі універсальні, які часто набувають для рекреаційного катання. 


Часто такий вид лиж підходить саме для новачків у цій сфері, людям, які катаються на підготовлених схилах. Тобто, це лижі, для відпочинку. Звичайно, в даний час існує величезна кількість факторів в підборі ростовки, але універсальні лижі, підійдуть будь-якому новачкові, а вже від початковій стадії ознайомлення з даною сферою тривалості, можна відштовхуватися до більш точному підбору у виборі інвентарю.


Існує певні критерії, які допоможуть визначитися з вибором лиж самостійно, наприклад такі, як:


• Для чоловіків: Ростовка лиж = ріст лижника мінус 5-12 див. (тобто, виходячи із зростання бедующего лижника, існують певні стандарти.) Наприклад, якщо чоловік зростом 180 см, то найбільш правильним вибором лиж стануть лижі, з ростовкою в діапазоні від 175 до 168 см.

• Для жінок: Ростовка лиж = зростання лижниці мінус 10-17 см (тобто для жінки або дівчини, зріст 166 см, для звичайного катання на спеціальних схилах підійдуть лижі з ростовкою в діапазоні від 158 до 151 см.).


Саме виходячи з такої статистики, можна сказати, що більшість універсальних лиж продаються саме з такою ростовкою.


Варто відзначити, що завдяки даній універсальною формулою, можна вибрати ростовку більш точну, виходячи з росту покупця або його невеликої ваги. У тому випадку, якщо сам покупець зовсім не знає, як йому підібрати гірські лижі, то вибрати ростовку необхідно зрушити до нижньої межі діапазону або на пару-трійку сантиметрів нижче.


У тому випадку, якщо покупець гірських лиж міцної статури і любить проводити час активно катаючись на лижах, то ростовку, в такому випадку, можна вибрати біля верхньої межі діапазону.


При виборі необхідної ростовки виходячи з росту і ваги майбутнього лижника, краще всього, буде звертати увагу на те, де покупець збирається кататися і використовувати певний вид гірських лиж. Наприклад, якщо лижник збирається використовувати свій інвентар тільки в курортних районах, на так званих «малих» горах, то на підготовлених трасах легкої складності, то в такому випадку, можна придбати лижі коротше на 3-5 см від рекомендованих. І звичайно ж навпаки, у випадках, коли лижник буде проводити час виключно на великих схилах, то краще всього вибрати лижі на 3-5 см довше.

Також, слід звернути увагу на той ряд клієнтів, які збираються використовувати лижі на непідготовлених трасах, наприклад в лісі. В даному випадку, найчастіше вибирають ростовку з ще однією, досить універсальною формулою для чоловіків і жінок, а саме: Ростовка лиж = ріст лижника мінус 5 + 10 см.


При такому виборі, найвигіднішою довгою лиж буде інвентар, який трохи вище зростання покупця. При цьому, необхідно звертати увагу на ширину лижі і його цільового застосування. Наприклад, справжні «цілинні» лижі з «талією» 115-130 мм для постійного катання в глибокому снігу, правильно буде купувати на 5-15 см вище зростання лижника. А ті лижі, які будуть використовуватися для їзди в лісі, або для виконання фрірайду, необхідно підбирати під сам ріст покупця, тобто на 5-7 см більше. В даному випадку, важливо приділити особливий підхід до вибору інвентарю для фрістайлу, тобто для їзди в сноу-парку. В такому випадку, найчастіше рекомендують вибирати лижі у зріст людини.


Поради щодо вибору справжніх спортивних лиж


Не секрет, що лижний спорт є одним з найбільш популярних сфер тривалості серед молоді, тому, навіть самі пересічні новачки в даному питанні, коли-небудь захочуть займатися лижним спортом професійно, ну або як мінімум використовувати спортивну етику і спорядження. Тому, щоб було простіше такого лижникові визначитися з покупкою лиж, існує спеціальна ростовка для спортивного інвентарю, а саме:

• Спеціальні слаломні лижі для чоловіків мають ростовку 163-167 см. Звичайно в даному випадку мова йде про загальну характеристики, але не можна забувати, що ростовка часто може залежати від фірми виробника інвентарю. Для жінок, ростовка трохи нижче: 154-158 см.

• Лижі для слалому-гіганта (тобто для проведення змагань середнього професійного рівня), що відповідає приблизно таким чином: для чоловіків – 182-190 см, для жінок – 175-182 см. Варто відзначити, що в такому випадку одним з найбільш важливих факторів при виборі растовки є саме професійні навики їзди лижника, його вага і характерний профіль, геометрія трас.Самими ходовими ростовками лиж для слалому-гіганта (рівня «Мастерс») є 180-182 см у жінок і 185-187 см у чоловіків.


Дані правила щодо вибору універсальних лиж для катання на схилах дозволять будь-якому новачкові отримати базову інформацію при виборі інвентарю, але звичайно ж, краще звернутися до професіонала в даній сфері або проконсультуватися у спеціаліста в будь-якому спортивному магазині, який допоможе здійснити правильний вибір.


У тому випадку, якщо Ви хочете придбати якісні і надійні лижі за найвигіднішими цінами, то негайно переходьте на сторінки нашого інтернет-магазину. Також, фахівці нашої компанії допоможуть кожному бажаючому придбати надійний інвентар для їзди на лижах.

2308