Захист рами велосипеда від відколів і подряпин. Як вибрати наклейки на велосипед?

Захист рами велосипеда від відколів і подряпин. Як вибрати наклейки на велосипед?

На сьогоднішній день, велоспорт у всьому світі почав набирати величезну популярність, з-за чого, щодня з'являється все більше молодих людей, які хочуть придбати собі хороший велосипед. Але, мало хто знає, що заняття велоспортом являє собою дуже серйозне і відповідальне заняття, тому новачкові необхідно ознайомитись з даною дисципліною більш детально. Сьогодні мова піде про захист велосипеда від всіляких подряпин і потенційних ушкоджень. Багато недосвідчені велосипедисти, часто задаються питанням про те, чи варто купувати різну захист на велотранспорт після його купівлі та для яких цілей це робити. Варто відразу ж зазначити, що дана стаття розрахована швидше на тих людей, які тільки почали освоювати велоспорт. Тому, зараз ми постараємося якомога краще і детальніше вникнути в тему наклейок і іншого захисту для велосипеда.


Почнемо з того, що наклейки для велотрансопрт дозволяють виконати цілий ряд корисних функцій після покупки новенького байка. Зазначимо, що після того, як майбутній спортсмен придбав новенький велосипед, він навіть не підозрює, що зовсім скоро, в процесі експлуатації байка на ньому з'являться найрізноманітніші дрібні подряпини, сколи, сліди від навісних аксесуарів. Але також, важливо розуміти, що це зовсім не трагедія, це звичайна справа, коли велосипед використовується щодня. Тут немає нічого страшного. Подібні подряпини і пошкодження з'являються як мінімум з-за того, що велосипед практично завжди контактує з грунтів, його частинками, які розлітаються і дряпають метал. Це цілком природно і зрозуміло, більш того, наприклад туристичні або гірські байки страждають в такому випадку більше інших видів велосипеда, оскільки вони постійно перебувають в роботі.


Для яких цілей необхідно придбати велонаклейки?


Коли виробник випускає велосипед, він досить багато часу витрачає на фарбування агрегату, що додає до ціни байка дуже велику вартість, з-за чого, багато новачки дуже засмучуються, коли фарба пошкоджується. Також, цю проблему дуже складно обійти, оскільки досвідчені велосипедисти ніколи не фарбують велосипед другий раз, це дуже клопітно і значно погіршує зовнішній вид транспорту. Ще варто згадати, що на сьогоднішній момент, кожен велосипедист рано чи пізно захоче продати старого друга, щоб придбати новий байк, але при цьому, наявність сильних пошкоджень фарбування зіграє з продавцем злий жарт, ціна на такий агрегат впаде в рази. Тому фахівці рекомендують відразу ж після покупки нового велотрансопрта, придбати додатковий захист у вигляді велонаклеек. Подібний вихід з ситуації не дуже трудомісткий і витратний, зате дозволить зберігати зовнішній вигляд велосипеда в ідеальному стані практично завжди. Зараз перерахуємо основні місця і причини появи серйозних потертостей на байку, а саме:


• Місце кріплення невеликих тросів до рами;

• Поява ушкоджень з-за маленьких камінчиків від переднього колеса по нижній трубі;

• Різноманітні падіння велосипеда;

• Потертості на корпусі байка від різних навісних аксесуарів;

• Потертості та подряпини від удару ланцюги про нижнє перо;

• Покриття ніг вилки.

• Захист на шатуни


Як захистити раму велосипеда потертості від тросів


Коли мова йде про захист велосипеда, кожен новачок задається резонним питанням, а де і як розміщувати наклейки? Спочатку, ми дізнаємося про те, як правильно кріпити боудены до самого керма. Боуден, це звичайнісінька верхня оболонка троса, всередині якої він проходить. Тут все досить просто, у разі, якщо боуден під час руху велотранспорту стосується керма, то на це місце і необхідно клеїти захист. Після цього, спортсмену варто оглянути всі інші місця, де є боудены, які можуть торкатися пофарбованих частин велосипеда. Зазначу, що в таких випадках, фарба дуже навіть швидко здирається, з-за чого, необхідно відразу ж наклеїти наклейки на ці місця. Далі, просто візьміть і розгорніть кермо на 45 градусів. При цьому, зверніть увагу на те, чи є при цьому рух керма місця, де тросики стосуються рами, після чого негайно наносити захист. Також порада: якщо ви знайшли місця, де тросики контактують один з одним, то просто зафіксуйте їх гачками або силовими чохлами. Варто також звернути вашу увагу на те, що різноманітні наклейки продаються у вигляді наборів з шматків різних розмірів в будь-якому спортивному магазині.


Як захистити від потертості нижню трубу рами


Не кожен велосипедист звертає на це увагу, але потрібно знати, що на нижній частині труби, з часом тривалої експлуатації байка з'являються самі різні подряпини, з-за того, що від переднього колеса під час руху летять шматочки землі. Для того, щоб убезпечити раму від таких пошкоджень, необхідно наклеїти на її нижню частину довгий відрізок захисної плівки.


Що робити при серйозних пошкодженнях після падінь байка


Варто відразу ж відзначити, що падіння бувають абсолютно різні, тому не варто сподіватися, що при сильному ударі об землю, наклейки врятують ваш велосипед. Все тому, що велосипед являє собою транспортний засіб, і навіть незалежно від використаного матеріалу рами при виробництві байка, під час ударів, велотранспорт отримує серйозні пошкодження. Тому, навіть не варто переживати, тому приводу, просто постарайтеся якомога рідше і акуратніше падати, але при цьому не забудьте захистити хоча б фарбування транспорту.


Як захистити великий від потертості на корпусі


Багато спортсменів, які люблять відправитися на своєму байку куди-небудь на природу, подалі від міста, найчастіше використовують рамні сумки. Вони є дуже зручними і місткими. Але сумки, це не самі серйозні шкідники фарбування велосипеда, є ще саме різне обладнання: акумулятори для велофар, сумки-чохли смартфона, кріпильні ремінці та інше. У випадках використання таких аксесуарів знайте, що при тривалому використанні велосипеда, зовсім скоро на рамі виявиться безліч подряпин. Тому рекомендується відразу ж наклеїти захист під всі подібні навісні аксесуари.


Захист потертостей і скол від удару ланцюги про нижнє перо


Мало хто знає, але під час руху велосипеда, нижнє праве перо рами постійно страждає від незначних ударів по ньому ланцюгом. Багато хто чомусь зовсім не звертають на цей факт уваги, але для достовірності уявіть, що коли ви з'їжджаєте з бордюра або катаєтеся по нерівних ділянках, - вашої ланцюга вистачить і дня, щоб повністю пробити фарбу. Тому, для того, щоб уникнути таких неприємностей, найчастіше рекомендують використовувати захист пера. Захист пера може бути виготовлені з найрізноманітніших матеріалів, таких як: гуми, пластику, неопрену і інші. Такий захист зазвичай кріпитися на хомутах або липучці. Варто також відзначити, що найчастіше, якісний виробник дарує в подарунок спеціальну красиву наклейку, але як показує практика, наклейка недовго тримається. Таким чином, в даному випадку краще всього придбати пластик на хомутах. Але все одно, така захист сильно треться об фарбу, але не переживайте, ми знайшли вихід з цієї ситуації. Для того, щоб уникнути тертя захисту про фарбу, необхідно всього на всього під неї наклеїти цю саму наклейку.


Захист покриття ніг вилки


Багато хто знає, що чим довше зберігається поліроване покриття ніг вилки, чим краще відбувається ковзання. Але мало хто знає як зберегти дане покриття ніг вилки. Найчастіше, спортсмени намагаються уникнути зносу вилки, надягаючи на неї спеціальні різні чохли, думаючи про те, що це дозволить їх вилок прослужити якомога довше. Але як показує практика, нові байки не вимагають виконання таких процедур. Все тому, що навіть під спеціальний чохол під час руху потрапляють маленькі частинки землі або камінчики. Після чого, такі незначні камінчики дуже серйозно псують покриття. І все таки, ми знайшли для вас два варіанти вирішення проблеми: придбати спеціальний чохол з повітряним фільтром. Або домогтися того, щоб сам чохол жодним чином не торкався до ноги. Але все одно, ми вважаємо, що чохли являють собою більше шкоди, ніж користі. Тому, краще всього чохли використовувати тільки для самих тривалих покатушок, після чого захист можна відразу ж зняти. Більш того, при цьому краще всього буде постійно доглядати за своїми виделками, а саме, - періодично очищати ноги вилки від пилу.


Захист на шатуни


Коли велосипедист знаходиться в русі, при обертанні педалей, він своїм взуттям псує фарбу на шатунах. Звичайно ж, це не найсерйозніша проблема, але якщо ви звертаєте на це увагу, то ми знайшли вихід. Кращим рішенням цієї проблеми буде наклеїти захисну плівку. Вона дуже добре подбати про те, щоб фарба на шатунах зберегла свій блиск як можна довше.

3851