ЯК ПРАВИЛЬНО ВИЗНАЧИТИ ДОВЖИНУ І НАТЯГ ВЕЛОСИПЕДНОГО ЛАНЦЮГА

ЯК ПРАВИЛЬНО ВИЗНАЧИТИ ДОВЖИНУ І НАТЯГ ВЕЛОСИПЕДНОГО ЛАНЦЮГА

Купуючи новенький велосипед, кожен новачок стикається з різного роду проблемами про звільнення свого залізного коня. Так, на сьогоднішній день, велоспорт почав набирати величезну популярність у всьому світі і багато молоді люди стали прихильниками активного спортивного відпочинку. Але не багато хто з початківців велосипедистів, замислюються про те, наскільки все-таки велотранспорт вимогливий до себе в плані догляду. Сьогодні, ми з вами спробуємо розібратися в тому, як самостійно підібрати довжину ланцюга.


Час від часу, будь-яке, навіть просто транспортний засіб може вийти з ладу і велосипед не є чимось особливим. Іноді, велосипедист просто зобов'язаний самостійно проводити різні ремонти свого залізного коня, наприклад, поміняти стару ланцюг на нову. Варто зазначити, що у випадку, якщо Вам просто необхідно замінити ланцюг, то переживати зовсім не варто. Для цього, Вам потрібно буде лише піти у веломагазин і придбати точно такої ж довжини ланцюг, як і стара. Але, наприклад при заміні ланцюга на односкоростном велосипеді, необхідно знати, як правильно відрегулювати натяг ланцюга. Оскільки, при дуже сильно натягнутому ланцюга, велосипедисту важко дається крутити тривалий час педалі, при цьому, сама ланцюг буде відчувати серйозні навантаження під час їзди, що багато в чому забезпечить їй швидкий знос. А ось при слабкій натяжці, ланцюг стає дуже незручним механізмом, оскільки з'являється потенційний ризик зіскочити з зірочок, що знову ж таки створить дуже неприємну ситуацію під час їзди. Більш того, подібні ситуації дуже часто призводять до вимушеного падіння велосипедиста під час їзди, що дуже серйозно може вплинути на здоров'я людини, створюючи небезпечну ситуацію на дорозі.


Натяг ланцюга і її довжина для одношвидкісних велосипедів


Досвідчені велосипедисти придумали дуже хороший метод визначення довжини ланцюга для одношвидкісних велосипедів, а виглядає він приблизно наступним чином:


1. Необхідно встановити велосипед догори колесами, для того, щоб створити вільне обертання заднього колеса.

2. Послаблюємо гайки на втулці заднього колеса свого залізного коня.

3. Потрібно правильно відрегулювати і встановити заднє колесо таким чином, щоб воно не перекашивалось, після чого необхідно акуратно здійснити провисання ланцюга. Приблизно, провисання ланцюга повинен становити 10-15 мм у центрі між усіма зірками (Для того, щоб виміряти провисання ланцюга, досвідчені велосипедисти використовують звичайну лінійку, яку встановлюють до нижніх точках передньої і задньої зірки).

4. Далі, перевіряємо рівномірність обертання, обертаючи педалі вперед, назад. Важливо пам'ятати, що самі педалі повинні крутитися м'яко і плавно, без будь-яких ривків. У разі, якщо педалі мають ривки, то швидше за все, необхідно заново і правильно виставити заднє колесо, з невеликим скосом.

5. Ще раз перевіряємо, не зіскакує чи ланцюг зі зірок. Для того, щоб визначити, чи правильно встановлена ланцюг, необхідно при обертанні педалей натиснути чимось грубим і твердим у районі передньої зірки. Відзначається, що якщо ланцюг натягнута правильно, то вона ні в якому разі не буде зіскакувати з зірок при тиску твердим предметом.


Довжина ланцюга на велосипедах з перемиканням передач.


Тепер поговоримо з вами про те, як самостійно та швидко визначити довжину ланцюга на велосипедах з перемиканням передач. Зараз ми розглянемо три найбільш зручних і поширених способи, які можуть підійти кожному велосипедисту:


• Велосипедну ланцюг необхідно одягни на одну велику зірку і на саму маленьку ззаду зірку. Варто звернути увагу на те, що при такій установці ланцюга, лінія проходить через центри роликів повинна бути перпендикулярно підлозі.

• В даному випадку, велосипедна ланцюг повинна бути надіта спереду і ззаду на маленькі зірочки. Також, нижня частина ланцюга повинна бути перпендикулярно підлозі.

• Тепер, велосипедна ланцюг натягується на самі великі зірочки. Після чого, велосипедист повинен стягнути ланцюг якомога сильніше, при цьому лапка повинна бути повністю витягнутої вперед. Зрештою, необхідно також додати одне повне ланка, внутрішнє і зовнішнє.


Варто відзначити, що довжина ланцюга відіграє величезну роль у правильній експлуатації велосипеда. Більш того, багато популярні виробники велосипедів, спеціально залишають ланцюг трохи більшої довжини, ніж необхідно. Це робиться для того, щоб сам велосипедист міг провести заміну або ремонт ланцюга. Потрібно також пам'ятати, що більш довга ланцюг не завадить велосипедистові, а ось коротку буде складно навіть замінити. Багато досвідчені байкери зазначають, що в даному випадку, не довжина ланцюга може зіграти велику жарт з велосипедистом, а наприклад поломка самого перемикача. Оскільки такий несправний перемикач, може пошкодити ще й спиці, які вилетять з коліс. У цьому випадку і сама велосипедна ланцюг має величезний ризик порватися.


Хотілося б з Вами поділитися ще дуже цікавою ідеєю. Як вже було сказано, видаляти в ланцюзі можна і потрібно тільки по цілому однодюймовому ланці. Але, багато досвідчені фахівці у сфері велотранспорту запевняють, що іноді, для точного вибору довжини ланцюга необхідно встановити в неї одне халфлинк ланка. Більше того, такі ланки навіть продаються разом з ланцюгом.


Скільки велосипед повинен мати ланок у ланцюзі?


Дане питання дуже часто доводиться чути від багатьох, навіть досвідчених велосипедистів, але на жаль, сказати точно про те, що в велосипедного ланцюга має бути конкретна кількість ланок практично неможливо. Оскільки найбільш гідною відповіддю буде сказати, що ланок в велосипедного ланцюга повинно бути рівно стільки, скільки необхідно для нормальної їзди, або скільки поставив їх виробник. На таке питання відповісти складно тому, що кожна довжина ланцюга безпосередньо залежить від типу певної рами велосипеда. Наприклад, на найпоширеніших шосейних гонок, від 114 до 116 повних ланок. Тому, варто сказати, що для того, щоб дізнатися правильне і необхідна кількість ланок, потрібно звернутися вже до самого виробника.


Сподіваюся, ця стаття буде корисна тим, хто хотів би навчитися самостійно доглядати за своїм залізним другом. Також, у разі, якщо Ви хочете придбати якісний аксесуар для свого велосипеда, то Ласкаво Просимо в наш інтернет–магазин. На сторінках нашого сайту, кожен бажаючий зможе придбати якісні, але вигідні аксесуари для свого велосипеда.

4050