Велосипедний інструмент

Велосипедний інструмент

Велоспорт являє собою дуже цікаве, корисне для здоров'я, зручне заняття для всіх любителів провести час з користю. Але не багато хто знає, наскільки потрібно серйозно підходити до будь-якого заняття спортом. Велосипед, це в першу чергу транспорт, який потребує постійного догляду з боку власника байка. Тому, перш ніж недбало ставитися до свого залізного коня, необхідно ознайомитися з усіма нюансами, які Вас будуть чекати. Сьогодні мова піде про інструменти, без яких не зможе обійтися жоден велосипедист. Зазначимо, що список інструментів досить великий і зараз ми спробуємо розібратися, що саме практично нагоді кожному любителю провести час на повітрі і з користю.


При виборі велосипедного інструменту, кожен спортсмен повинен звертати пильну увагу на якість. Фахівці рекомендують, не шкодувати гроші при купівлі інструментів, оскільки якісний та надійний інструмент, зможе прослужити вам набагато довше, ніж китайські аналоги за невеликі гроші. Наприклад, недорогий, китайської неякісної викруткою дуже складно буде впоратися з відкручуванням жорстко сидить гвинта, а ось при цьому зірвати шліц стане для Вас легким завданням.


1. Всі ключі і отвертках


Сучасні виробники велосипедів, при складанні свого агрегату природно використовують величезну кількість найрізноманітніших гвинтів і гайок під той же внутрішній шестигранник саме тому фахівці рекомендують обзавестися парочкою викруток (плоскою і хрещатої). Такі пристосування необхідно буде возити з собою практично завжди, оскільки абсолютно в будь-який момент, такий інструмент може знадобитися. Варто зазначити, що придбати такі викрутки можна в будь-якому спортивному або господарському магазині. На сьогоднішній день існує велика кількість наборів ключів, які були спеціально виготовлені для велосипеда, і найчастіше вони мають вигляд ножа. Такі набори дуже корисні тим, що в одному такому ножі може бути від 5 до 15 різних викруток і пристосувань. У тому випадку, якщо Ви вперше вирішили придбати гарний велосипед, то також подбайте про те, щоб придбати такий маленький набір викруток.

Важливо пам'ятати, що окремі велосипеди, найчастіше іноземного виробника можуть зажадати нестандартний шестигранник (розміром 10), із-за чого випливає висновок, що будь-який набір ключів повинен завжди бути під рукою, в гаражі або вдома на балконі. Більш того працювати в домашніх умовах набагато простіше автомобільними ключами, з-за їх довгих, зручних ручок.

Також, кожен недосвідчений велосипедист може придбати спеціальні набори ріжкових, а в разі, якщо вашого велосипеда на колесах відсутні швидкознімні затискачі, то вам потрібно придбати кілька таких ключів таких же розмірів. Ну, в деяких ситуаціях можна обійтися ключем сімейного типу, але одразу ж зазначу, що такий ключ у використанні будинку дуже незручний, оскільки є дуже коротким. А ось розвідний ключ, як би хто не говорив, стане в нагоді вам рідше, ніж інші, але він також має своє корисне застосування, тому звичайно ж, придбати його буде не зайвим. У випадках, якщо конструкція Вашого велосипеда дозволяє знімати колеса без використання різних пристосувань, то такий ключ не потрібно возити з собою постійно. Розвідні ключі є дуже корисним інструментом, оскільки можуть справлятися навіть з самими жорстко сидять деталями.


2. Монтування


Одразу ж зазначу, що у разі, якщо ви можете відкріпити покришку з обода руками, то такі монтування вам необов'язково купувати. Але коли покришці сидять занадто туго, а руками наїдається їх безпечно зняти, то спеціальні монтування необхідно буде мати при собі постійно. Більш того, для самих самостійних скажу, - колупати покришки будь-яким видом викруток не бажано, якщо не хочете, кінцеве ж, пошкодити велосипед. Найчастіше, в набір ключів йдуть спеціальні, виготовлені з пластмаси – монтування, які буде нескладно завжди возити з собою. Вдома, ви вже можете придбати монтування їх металу, а краще купити кілька їх видів.


3. Ключ для спиць


Одна з найбільш поширених пошкоджень обода колеса, це всім відома «вісімка». Варто зауважити, що навіть при самому акуратному використанні велосипеда, по закінченню часу, навіть самий якісний обід має властивість деформуватися. Звичайно ж, якщо ви помітили деформацію обода, але «вісімка» невелика і несерйозна, її виправлення може почекати деякий час. Але важливо розуміти, що їздити з такою «вісімкою» небезпечно для здоров'я, тому бажано відразу ж виправити проблему, а не чекати, поки обід деформується до стану великої «вісімки» при якій їзда на велосипеді стане неможливою. Саме тому, щоб мати можливість виправити «вісімку» будь-яких розмірів, необхідно придбати спеціальний ключ для спиць.


4. Набір для камер


Сучасні набори для ремонту камер найчастіше мають ряд інструментів, а саме: різні латки, клей і шкірку. Такий набір не має великих розмірів і дозволить Вам завжди перевозити його з собою.


5. «вичавка» для ланцюга


Не всі сучасні велосипеди мають таку конструкцію ланцюгів, що їх можна зняти без допомоги спеціального інструменту. Найчастіше, ланцюг виготовляється нероз'ємної, тому щоб її акуратно зняти для заміни, необхідно мати при собі кращу для цієї справи річ, а саме, - вижимки. Таке пристосування допомагає легко роз'єднати і з'єднати ланки ланцюга. Багато фахівців рекомендують придбати вижимки і зберігати її вдома, оскільки постійно возити її з собою недоречно, ну звичайно ж, не випадках, поїздки на далеку відстань від будинку.


6. Пристосування для втулок


На сьогоднішній день, існує величезна кількість спеціальних ключів для втулок. Такий інструмент призначений в першу чергу для правильної розбирання і складання втулок підшипників коліс. Варто знати, що в окремих випадках, навіть не виходить замінити спеціальний ключ, його аналогом, ріжковим ключем. Але все одно, в разі сильної необхідності, Ви можете спробувати застосувати сімейний ключ.


7. Знімач шатунів


В даний час, величезна кількість велосипедів мають вісь каретки квадратного перерізу, де шатуни надягають на вісь і прикріплюються гайками або гвинтами. Крім того, для того, щоб правильно і вірно встановити шатуни, найчастіше не треба застосовувати ніяких різноманітних інструментів, крім як, гайкового ключа. А ось для зняття самого шатуна, краще всього придбати спеціально виготовлений для таких цілей – знімач.


8. Пристосування для каретки


Практично всі сучасні велосипеди, найчастіше мають кареточний вузол, який виготовлений був нерозбірним, його також складно обслуговувати. Тому, для роботи з ним необхідно обзавестися спеціальним шліцьовим ключем. Більш того, в окремих, рідкісних випадках, для кареточного вузла необхідно застосовувати спеціальний ключ під його форму. Але ми, як завжди, постаралися знайти рішення подібної проблеми. Для того, щоб не використовувати спеціальний ключ, можна спробувати застосувати звичайний, ріжковий ключ на 36 мм. При цьому у випадках серйозної необхідності, деякі фахівці радять зять розвідний або газовий ключ. Але також важливо пам'ятати, що газовим ключем необхідно користуватися дуже обережно, оскільки з легкістю можна пошкодити раму.


9. Пристосування для касети і тріскачки


Кожен досвідчений велосипедист знає, що необхідність зняти касету з'являється досить часто. Наприклад, у випадках, коли велосипедист повинен правильно відрегулювати втулки заднього колеса або замінити спиці з боку касети. Тому, спеціальний касетний знімач в будь-якому випадку є корисним інструментом. Варто звернути Вашу увагу на те, що купівля касетного знімача залежить найчастіше від типу задньої втулки на велосипеді. Наприклад, Для звичайної втулки з навернути тріскачкою, необхідно купувати знімач з 12-ти зубцями, а для втулок типу SHIMANO, кращим рішенням буде придбати знімач з направляючої віссю.


10. Кусачки для тросів


Недосвідчені велосипедисти вважають, що обслуговувати абсолютно всі деталі велосипеда є марною тратою часу, але тільки бувалі «байкери» знають, що все-таки, необхідність замінювати деталі велотранспорту виникає частенько. Тому, іноді вам доведеться замінювати троси гальм або перемикачів, а для цих цілей відмінно підійдуть спеціальні кусачки. Варто також зазначити, що для заміни тросів звичайні пасатижі навряд чи підійдуть, оскільки вони не зможуть правильно перекусити трос, він просто почне деформуватися і розплітатися. У тому випадку, якщо ви все-таки не встигли придбати спеціальні кусачки, а замінити тросики все-таки необхідно, то вам допоможе болгарка. Звичайною болгаркою потрібно акуратно перерізати троси, а їх наконечник напрессовать пассатижами.

На цьому наша стаття підійшла до кінця, сподіваюся, кожному велосипедисту дана інформація була дуже корисною. Також, якщо ви хочете придбати необхідні інструменти для обслуговування свого залізного коня, то неодмінно заходьте на сторінки нашого інтернет-магазину. На сторінках нашого сайту, кожен бажаючий зможе придбати всі аксесуари та пристосування для свого велосипеда за найнижчими цінами та з найвигіднішими умовами.

2004