Історія гірських лиж в прямому ефірі

Історія гірських лиж в прямому ефірі

Знаменитий у вузьких колах в гірськолижному світі, журналіст Патрік Ланг з Швейцарії, є одним з найцікавіших коментаторів минулого століття, і сьогодні, ми розповімо цікаву історію гірськолижних лиж в прямому ефірі. Журналіст Патрік Ланг, коментував ще один чемпіонат світу з гірськолижного спорту, який на той момент проходив в Колорадо, США. Варто зазначити, що для Патріка цей матч був особливим, це був двадцятий за рахунком чемпіонат світу, який він висвітлював для жителів Америки.


Патрік Ланг, був чудовим журналістом 20-го століття, оскільки він не просто був рядовим коментатором матчів у гірськолижному спорті, він завжди намагався привернути увагу глядачів за рахунок своїх навичок красиво говорити і писати. Таким чином, свої спогади з приводу матчів 1970-х років, Патрік Ланг опублікував на сторінках популярного інтернет-ресурсу Skionline.ch, де розповів про свої враження від роботи спортсменів і атмосфери в цілому.


— На той момент, я тільки починав свою кар'єру журналіста, не можна не відзначити, що мені дуже пощастило в лютому 1970-го року відправитися в якості репортера у Валь Гардену на один з найцікавіших чемпіонатів світу з гірськолижного спорту. Пам'ятаю, що даний чемпіонат світу виявився останньою подією для мого кумира, Карла Шранца, про який я знав на той момент вже 13 років, починаючи з 1957 року, коли він здобув свою першу перемогу на Кандагарі в Шамоні. Тому, даний Чемпіонат світу для мене став одним з найцікавіших і захоплюючих подій в житті. Я не просто був свідком видовищної події, я став свідком тріумфу у змаганнях з гігантського слалому, де Шранс подолав чергову дистанцію і зумів випередити свого суперника швейцарця Вернера Блайера, вигравши при цьому гонку. Таким чином, після чергової перемоги в гонці, Шранц нарешті став одним з найбільш явних фаворитів на перемогу в гіганті. Варто відзначити, що Карлу щастило весь час, оскільки в цьому змаганні, він зумів обігнати за результатами одного з найбільш серйозних суперників того часу, італійця Густава Тіні, який впав на трасі. Та ж французька команда, на той час, була дуже сильним і гідним суперником, яка не поступалася з досвіду нікому іншому. Трохи пізніше, за рахунок перемоги в даній гонці, Карл зумів вдруге виграти загальний залік Кубка світу, випередивши на три очки популярного французького гірськолижника Патріка Руссееля.


Трохи про Густаве Тіні.


Це був один з найзахопливіших чемпіонатів, який проводили на чотирьох різних трасах долини Валь Гардена, де нарешті, весь світ зміг наочно побачити приголомшливу роботу гірськолижників нового покоління. Серед новачків, але в той же час хороших спортсменів були такі люди, як юних француженки Мішель Жако і Інгрід Лаффорж, отримали золоту медаль на чемпіонаті світу, за рахунок добре виконаної роботи в комбінації та слаломі. Або, наприклад Бетсі Кліффорд з Канади, яка незважаючи на свій вік (їй було на той момент всього 16 років) зуміла перевершити всіх досвідчених гірськолижників і стати чемпіонкою в гіганті. Або Аннемарі Прелль з Австралії, чарівна і чудова дівчина, яка прийшла в тому ж заїзді третьої. Ну і звичайно ж самі різні інші спортсмени, наприклад Бернар Русси, який отримав перемогу в швидкісному спуску, Жан-Ноель Ожер, виграв слалом, хлопцям на той момент було всього по 21-20 років.


У Валь Гардені, я також став свідком останнього заїзду та закінчення великої кар'єри Білла Кідда, людини, який став одним з найперших чемпіоном США в гірськолижній комбінації, після чого через декілька тижнів, взявши з собою свого тренера Боба Бетті, Кадд зумів організувати нові професійні змагання в Ля клюза. Вже в лютому 1964 року, Білл Кідд зумів стати срібним призером Олімпійських ігор в Інсбруку в змаганнях зі слалому. Але варто відзначити, що на превеликий розчарування, Білл отримував дуже багато різноманітних травм і каліцтв під час своїх заїздів, з-за чого йому не вдалося показати справжній майстер-клас на даних змаганнях. Не варто забувати про одне з найнесподіваніших відкриттів чемпіонату, якою стала Швейцарська спортсменка Аннерезли Црід, що отримала перемогу в швидкісному спуску. При цьому варто врахувати, що на той момент, Црид зуміла перевершити всіх на той момент очевидних фавориток. Ще одним з видовищних перемог став мій хороший друг австралієць Малкольм Мілн, якому вдалося зайняти третє місце в чемпіонаті.


У той же час, за кілька тижнів до початку чемпіонату, Мілн зумів стати найпершим у світі «неєвропейцем», який зумів здобути перемогу у змаганнях зі швидкісного спуску на одному з етапів Кубка світу. Відбувалося все це в Валь д ' Ізере, рівно через шість років після страшної загибелі брата Малкольма, Росса Мілна на тренуванні по швидкісному спуску.


Мій наступний незабутній Чемпіонат світу з гірськолижного спорту відбувся через чотири роки, а проходив він у швейцарському Санк-Моріце. Тут варто також відзначити, що більшість спортсменів, які зуміли здобути призові місця, були зовсім ще юними початківцями гірськолижниками, деяким не було й 20 років. Навіть на сьогоднішній день, я з гордістю згадую їх імена Ханні Венцель з Ліхтенштейну, якій вдалося раптово для всіх глядачів і експертів отримати золоту медаль в заїзді по слалому. Або переможницю в гігантському слаломі і комбінації Фаб'єн Серра з Франції, або переможця в комбінації Франца Кламмера. Але я хотів би поговорити про одному із самих по справжньому неординарних спортсменів, а саме про учасника чемпіонату світу з гірськолижного спорту, якому на той момент було всього 17 років. Він прибув зі Швейцарії, а звали його Інгемар Стенмарк, який зумів у свої сімнадцять років в С.-Моріце зайняти 9-е місце, поступившись місцем всього на шість секунд переможцю гонки Густаву тіні. Варто також відзначити, що в тієї крайньої гонці Стенмарк зумів увійти в число призерів, а вже через якихось вісім місяців переміг на етапі Кубка світу в Мадонна Ді Кампільо. Дана перемога стала найпершою з 86-ти перемог в кар'єрі Стенмарка.


Відверто кажучи, той рік став не найвдалішим роком для швейцаской команди, оскільки саме на трасах Корвильи в 1974 році під час заїздів природа зіграла велику жарт зі спортсменами, обрушивши на місто туман і снігопад. На жаль, багато фаворитів зі Швейцарії не змогли повністю розкрити свій потенціал через погодні умови в чемпіонаті світу. Наприклад, на популярною і знаменитій трасі Maloja-Schlange, дуже сильний спортсмен Ролан Колломбин під час заїзду на швидкісному спуску впав і отримав незначну травму, а Бернар Русси всупереч прогнозам експертів зумів отримати лише 9 місце за результатами. І водночас, їхня олімпійська чемпіонка Саппоро, Марі-Терез Надіг теж змогла досягти відносно невеликих результатів під час заїзду, а саме посісти п'яте місце. Але також важливо звернути увагу на те, що хоча б в останньому заїзді, в змаганнях зі слалому серед жінок, швейцарські гірськолижниці отримали медаль. На той момент, не найвідоміша, починаюча свою кар'єру в гірськолижному спорті Ліз-Марі Мореро змогла роздобути медаль для своєї команди. Варто відзначити, що Ліз-Марі була відома у вузьких колах, її вперше помітили в Швейцарії на чемпіонаті, де вона зуміла перемогти Марі-Терез Надиг. Таким чином, у свої 20 років, в 1977 році, Ліз-Марі стала першою швейцарською спортсменкою, якій вдалося роздобути кришталевий глобус. На превеликий жаль, через рік після перемоги, з Мореро сталася трагедія, вона потрапила в дорожньо-транспортну пригоду, де отримала серйозні травми голови, безліч переломів і пробула в комі близько трьох тижнів. Після страшної автомобільної аварії, дівчина вже не змогла перевершити свої результати, хоча на диво, їй вдалося повернутися в гірськолижний спорт вже в 1980 році.


Ну, а на цьому, захоплююча стаття від знаменитого журналіста Патріка Ланга підійшла до кінця, сподіваюся, вам сподобався розповідь від очевидців найцікавіших моментів в гірськолижному спорті 20-го століття. А якщо ви хочете придбати якісні та надійні гірськолижні товари іноземного виробника за найвигіднішими цінами в Україні, то негайно переходьте на сторінки нашого сайту, де зможете самостійно вибрати якісний аксесуар серед величезного асортименту товарів.

896